Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ilyen helyzetben?...

Mit tehetnék ilyen helyzetben? 2 hónapon belül tárgyalás.

Figyelt kérdés

Új diák vagyok egy osztályban, Szeptemberben iratkoztam át. Egyedül vagyok lány. Az történt, hogy tanműhelyi gyakorlaton voltunk az osztállyal. Az oktató megkért, hogy menjek fel az emeletre és 5 asztalt takarítsak le. Mikor az egyik asztalt kihúztam a helyéről, ott volt egy 500-as.

Mivel mindenki szanaszéjjel volt a telepen, így elraktam a pénzt a következő szünetig, hogy majd ha szünetbe mindenki fel jön az emeletre akkor majd megkérdezzem, hogy kinek hiányzik!?

Ám 11 óra fele 2 rendőr beállít hogy pakoljuk ki a táskákat az 500 Ft ügyében.

S mivel a rendőrök 11 körül jöttek így délben nem tudtam megkérdezni a fiúkat, hogy ki hagyta el.

S itt jön az a képbe, hogy a fiúk felírták a cetlire az 500 as sorozatszámát. Most gyanúsított ként vagyok számon tartva az osztályban, mert nálam volt még akkor. :( értelmes válaszokat légyszi.


2014. ápr. 3. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdekes helyzet. Alighanem gyakori lopások miatt csalipénzt helyeztek el. Be van kamerázva a terem?

Ha soha semmi ügyed nem volt, nem rád lett kitalálva, akkor a történeted hihető, s tarts is ki emellett. Az igazmondásba is bele tudják zavarni az embert, ha nagyon értenek hozzá, de a füllentés sokkal hamarabb kiderül.

Nem kell semmi mese. Ha így történt ragaszkodj hozzá. Ha meg nem, akkor valld. Legsúlyosabb az lehet, hogy kapsz egy megrovást, az iskola meg kicsap.

2014. ápr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nincs be kamerázva. Volt egy ügyem még 2011-ben, de akkor azzal fenyegettek hogy el veszik az összes barátomat akivel jóba voltam. ( akkor nagyon tudtak befolyásolni ilyenekkel, 14 éves voltam. tavaly augusztusba járt le a 2 év felfüggesztettem, s mellesleg az 1 doboz cigi volt amit el kellett vinnem).

Én csak az igazat mondtam, hogy találtam. :(

Mondták már az osztályban, hogy előző évben is sok volt a lopás, és nem kapták el akkor az illetőt. Én viszont akkor még nem ebbe az osztályba voltam. Mellesleg tőlem is tűnt el pénz, de nekem eszem ágába se jutott hogy bárkit meg gyanúsítsak, úgy voltam vele hogy vagy máshová tettem el, vagy elhagytam.

2014. ápr. 3. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!