Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell képeket másolni,...

Hogyan kell képeket másolni, úgy, mint a filmekben? Bővebben lennt!

Figyelt kérdés
Már több filmben is láttam, leginkább művészfilmekben, hogy a szereplő egy madzagra csipesszel fellógat képeket, miután vízbe rakta őket. A képek fekete-fehérek és több hétig ott lóg, majd gondolom, ha megszárdt akkor kész... Nem is biztos, hogy ez az egész folyamat másolás, de nagyon ki akarom próbálni! Ha van ötletetek írjatok, köszi!! :)

2014. ápr. 7. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Régebben így hívták elő a fotókat. Fixálás után akasztották fel száradni a képeket. Ez nem másolási eljárás.
2014. ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az nem másolás hanem ott hívják elő a képet


a régi fekete-fehér fényképezőgépek kolloid ezüstbromid bevonatú filmeket használtak a fényképezésre mert ez érzékeny a fényre, bemásolom a wikiből hogyan.


Az ezüst-bromidot a fényképészetben használják fel. A filmen egy zselatinréteg található, ami kolloid ezüst-bromidot tartalmaz. Ez a film fényérzékeny rétege. Ha a fényérzékeny rétegre fény jut a fényképezőgép lencserendszerén keresztül, az ezüst-bromid elbomlik, ezüstté redukálódik és bróm válik ki. A filmnek azon a részein, amelyeket több fény ér (a tárgy világosabb részei), több ezüst válik szabaddá, mint a kevésbé megvilágított helyeken.


A fényképészetben a megvilágítás csak rövid ideig tart, ezért csak kevés ezüst kristálygóc keletkezik. Ezért előhívásra van szükség, hogy láthatóvá váljon a kép. Ezt gyenge redukálószerekkel, sötétkamrában végzik. Ekkor még több ezüst-bromid redukálódik ezüstté, a lemez megfeketedik a kiváló ezüsttől. A feketedés annál nagyobb mértékű, minél több fény érte a lemez adott pontját. Így egy negatív kép keletkezik, ha kellő időben hagyják abba az előhívást.


A megmaradt ezüst-bromidot nátrium-tioszulfát-oldattal távolítják el, ugyanis a film nem vihető világosságra, ha még tartalmaz ezüst-bromidot. Ezt a folyamatot rögzítésnek vagy fixálásnak nevezik. A negatív képet ezután vízzel mossák, így már nem változik fény hatására. Pozitív képet úgy készítenek, hogy sötétkamrában egy szintén ezüst-bromidot tartalmazó fényérzékeny papírt a negatív képen keresztül megvilágítanak. Ezt is előhívják, fixálják, mossák és szárítják.


Színes kép úgy készíthető, hogy az ezüst-bromidot tartalmazó zselatinhoz különböző festékkeverékeket adnak.

2014. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!