Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik az a drog, ami minden...

Melyik az a drog, ami minden országban tiltott? (még ott is, ahol egy csomó minden legális? )

Figyelt kérdés
A krokodil drogra tippeltem, de azt olvastam, hogy Oroszországban legális. Ne öljetek meg, ha nem így van. :D (Nem drogozok meg semmi, csak most így hirtelen kíváncsi lettem. :D)

2014. ápr. 12. 21:14
 1/1 cli_hlt ***** válasza:

Az élvezeti szerek szabályzása meglepően változatos.


Még az is változik, hogy "azt a bizonyos tiltott szercsoportot" hogy hívják. Nálunk a megfelelő szakkifejezés a "kábítószer", de ilyen például az Egyesült Államokban nincs. Ott azt mondják, hogy "illegal drug", ami kb. annyit tesz, hogy "illegális (gyógy)szer)".


Gondolom azért jutott eszedbe a "krokodil", mert nagyon ártalmas, ezért biztosan tilos.


A helyzet az, hogy a szereket nem az ártalmakra való tekintettel tiltják be, hanem egyszerűen ha valami eléggé elterjed, és az nem alkohol, koffein, vagy nikotin, akkor azt betiltják.


(Ráadásul a "krokodil" nem is olyan ártalmas. Maga a dezomorfin (=krokodil) nem túlságosan mérgező, vagy ártalmas, "csak" egy ópiát. A nagyon nagy baj az előállítási- és használati módjával van. Ez majdnem teljesen igaz a heroinra is. Az orvosi minőségű heroin elég biztonságos szer, de randon helyről beszerezve, szennyezetten, kiskanálban melegítve és használt tűvel szúrva már az. Igaz, úgy a sima sós víz is az.)


A kérdésedre válaszolva: a legtöbb itthon "kábítószer" kategóriába tartozó szer szinte mindenhol máshol is illegális, így a "klasszikusok": a kokain, a heroin, vagy a marihuána (bár utóbbinál nagyon rezeg a léc sok helyen).

2014. ápr. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!