Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet elintézni, hogy...

Hogy lehet elintézni, hogy itt maradhassak?

Figyelt kérdés
Szûleim kiakarnak vinni Németországba. 17éves vagyok, ez évben töltöm a 18-at. Van még két testvérem. Hogy tudnék mégis itt maradni? Van ennek valamilyen jogi útja, hogy ne vihessenek ki de azért intézetbe se kerüljek?

2014. ápr. 18. 07:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Ne akarj ott maradni. Hidd el, pár év múlva mocskosul megbánnád.
2014. ápr. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem ehhez kértem segítséget.

Egy évem van vissza az érettségiig, kidolgozott terveim vannak azokhoz az egyetemekhez amikhez beadnám a jelentkezésem.

Családi okok miatt se szeretnék velük maradni.

Kint egy év nyelvsuli, angolt és spanyolt tanultam. Nem ismerem a kinti a helyet, a nyelvet, az embereket.

Ragaszkodom ehhez a környezethez de a "családomhoz" annyira nem

Anyám szeretem, tesóimmal kialakult kb. egy éve a testvéri kötelék, apámat nem szeretem félek is tõle. Tudom, hogy az én érdekem.nézik de nekem nem lenne jobb kint. Elvesztenék egy évet és az õsztöndíjam. Emellett mikor betöltõm a 18-at visszajövök és ez biztos. Fölöslegesen mennék ki, egy hónap kiesne a tanévembõl is, mert csak októberben kezdeném.

2014. ápr. 18. 08:29
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Persze, maradj Magyarorszagon tanulj sokat, diplomazz le, es majd munkakeresesnel fog kiderulni hogy talan megis jobb lett volna Nemetorszagba koltozni. Majd mikor mar 15 helyre nem vettek fel mert nincs gyakorlatod friss diplomaskent, elvalik mennyire volt kidolgozott a terved
2014. ápr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Megint csaj magamat tudok idézni

Nem ehhez kértem segítséget.

Katonának megyek el, az NKE-re. Jó tanuló vagyok, sportoló és vannak eredményeim mind a sport mind a tanulmányok terén.

Emellett ami még érdekel az a kémiával függ össze, verseny eredmények, vizsgák és majd érettségi is. Van érzékem hozzá.

Nem minden a pénz de ha felvesznek az egyetemre akkor biztosított lesz, a munka is.

Emellett a mostani ösztöndíjamat is tovább tudom vinni.

2014. ápr. 18. 11:06
 5/14 anonim ***** válasza:
Amint nagykorú leszel, azt csinálhatsz amit akarsz.
2014. ápr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Tudom vissza is fogom jönni.

De õsztöndíjam is intéznem kell a nyáron és nem mindegy, hogy lekésem-e.

+suliból kimaradnék kb. egy-másfél hónapot.

Lakás, pénz biztosítva lesz de fölöslegesen, úgy, hogy van épp elég dolgom itthon nem szeretnék kimenni.

2014. ápr. 18. 11:36
 7/14 anonim ***** válasza:

És egyébként megoldható lenne, hogy abban a kis időben amíg tartana neked a suli, tudnál valakinél lakni? Mondjuk nagyszülők?

Egyébként a szüleiddel beszélgettél már arról, hogy úgy is visszajönnél Mo.-ra? Vagy ők azt szeretnék, hogy németországi egyetemre járj?

Abba se árt belegondolni, hogy anyagilag hogy tudod magad fenntartani itthon, ha mondjuk a szüleid nem lesznek hajlandóak támogatni az itteni tanulásodat. Oké persze nyilván munka, de ha mondjuk nem tudod összeegyeztetni az iskolával, vagy így se lesz elég a pénz.

2014. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Beszéltem velük errõl, anyám azt mondta jöjjek ki nézzem meg utána döntsek és ha azt akarom maradhatok. De kiderült errõl apa nem tud.

Egy rokonunknál laktam volna de errõl apa hallani se akart, õ egyedül hagyna itthon de arról anya nem akar hallani.

Nem vagyok biztos, hogy amikor hazajönnénk (Júliusba mindenképpen kell, ez az egyetlen biztos dolog) itt hagynának. Nem bízom bennük annyira fõleg, hogu nincsenek közös nézõponton.

Van pénzem a számlánkon, abbol pár hónapig megtudok élni és ha maradhatok támogatnak amíg befejezem a sulit.

De igazából a pénz miatt akarják, hogy kimenjek. Jó persze mondják, hogy jobb lehetõség jobb suli de a pénzen görcsölnek, hogy akkor ingyenes a suli ha 3gyetek van (anyám terhes, szeptemberben szül, lenne 3 gyerek és kb. 3hónap után ha jól tudom a támogatást is megkapnák).

Túl sok a bizonytalan pont és nincs elfogadható közös álláspont.

2014. ápr. 18. 12:02
 9/14 anonim ***** válasza:
28%

Kamu a kerdes, ilyen ostoba nem lehet ember hogy a vilag egyik legjobb orszagaba nem akar kimenni.


Tudom, tudom, nem ebben kertel segitseget, nem kell ismetelned magad

2014. ápr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az okos kijelentésedett.
2014. ápr. 18. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!