Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek embertelen...

Megbüntethetnek embertelen kínzásért ha muszájból csinálom?

Figyelt kérdés

tegyük fel megfenyegetnek hogy kínozzak meg valakit, vagy megölnek engem és a családom

-ha ezért beverek valaki körme alá egy százas szöget , kieresztem a belét és azzal folytogatom , sokkolóval kényeztetem a csiklóját , vagy a lábujjammal kinyomom a szemét- , ezért engem a törvény megbüntethet? vagy ha betörnek hozzam és fegyvert fognak rám

ha önvédelemből puszta kézzel felszaggatom a torkát , én megüthetem a bokám?

segítsetek! ugye nem kerülök ezekért börtönbe?



2014. ápr. 22. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Mit csináltál te kis lurkó?
2014. ápr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De igen. És nem is kevés időre. Az hogy téged megfenyegetnek nem számít, esetleg talán enyhítő körülménynek vehetik, de nem nagyon jellemző, mert azt bizonyítani is kell, hogy téged kényszerítettek, ami nagyon nehéz.

Az önvédelemből elkövetett gyilkosságnál ugyan ez a helyzet. Bizonyítani kell, hogy önvédelemből tetted, de ha nincs erre perdöntő bizonyíték akkor sz..nak az egészre és egyszerűen elítélnek. Főleg ha nem "egyszerű" gyilkosságról van szó.

De ilyet csak úgy nem kérdez az ember, szóval valószínű hogy tettél valamit. A kérdésed alapján az egyetlen enyhítő körülmény ha feladod magad.

2014. ápr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!