Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jogilag kit terhel a felelőssé...

BlackM kérdése:

Jogilag kit terhel a felelősség, ha a szgk. átírásakor hitel számla van rajta? Milyen jogi lépéseket tehetek, ha ez miatt túl lépem az átírási határ időt? Valamint mit tehetek, ha régi tulaja lusta el intézni?

Figyelt kérdés
Helyzet a következő, kereskedésben vettem egy gépjárműt, ami átment az eredet vizsgán. Ám' az átíráskor visszadobták, hogy "hitel terheli". Konkrétan az autón van egy hitel számla, ami valószínűleg 0ft-os - mert a törzskönyv nálam van -, csak az előző tulaj nem törölte. Logikusan a régi tulajnak kell eljárnia az ügyben, de engem meg büntetnek majd, mert ez miatt túl lépem az átírási határidőt. Valamint nagy félelmem még az, hogy a régi tulajának nem érdeke eljárni az ügyben, és így nem is intézi el.

#Szgk. átírás
2014. ápr. 23. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy szabályos adásvételin rajta kell lenni, hogy az autó per-, teher- és hitelmentes. Ha az eladó ezt aláírta, akkor mindenképpen az ő felelőssége, ha ez nem igaz, és emiatt nem tudod átíratni a kocsit, még ha esetleg nem is tudta, hogy nem vették le a hitelszámlát a kocsiról. Szerintem ez már elég alap arra, hogy elállj az adásvételtől utólag és visszakérd a pénzed, szóval neki is érdeke, hogy rendezze a helyzetet. Főleg, ha már esetleg bejelentette az eladást. De hogy a plusz költségeidet hogy tudod rajta behajtani, az már más kérdés. Egy per sokáig elhúzódhat. Mindenesetre először meg kéne próbálni beszélni vele, a legfontosabb, hogy az átírás meglegyen, aztán ha máshogy nem, egy fizetési meghagyással megpróbálhatod a plusz költségeket behajtani rajta.
2014. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kiváló válaszod. Fel kerestük a kereskedőt, akik meg próbálták fel keresni az előző tulajt, sikertelenül. Utána felkeresték a bankot, majd azok adtak egy meg hatalmazást amivel 2300ft ellenében töröltethetem hitel terhet. Érdekes, hogy nekem kell még fizetnem másnak a hanyagsága miatt, de ez van. Szeretném már minél hamarabb a nevemen tudni...
2014. ápr. 24. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!