Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki csinálja, k intézi? Telek...

Ki csinálja, k intézi? Telek mettől meddig az enyém, hogyan tudhatom meg?

Figyelt kérdés
Anyukám halála előtt nekem ajándékozott egy telket, kisházzal a Balcsi déli partján. A családé az egész már vagy 30éve, eddig ok. Anyum mondta annakidején,hogy amikor megvette a telket (total saroktelek, egyetlen szomszeddal, három oldalról utca van,illetve a berek)az akkori benfentes Józsi bácsi szomszéd, aki elvállata a kerítés megcsinálását is azt mondta, tanácsolta tegyük legalább másfél méterrel beljebb az EGYIK oldalon a kerítést ,mert Ő tudja, hogy itt autópálya lesz hamarosan és akkor úgyis beljebb kell rakatni...na a lényeg!nem lett a 36 év alatt autópálya, még járda se, maradt a fű és már senki nem tudja mettől meddig tart a telek. Illetve a mettől az világos, a meddig nem , mert ugye Józsi bácsi levett a telekből... Hová tudok fordulni hivatalosan, hogy megtudjam és újra tegyem a kerítést a megérdemelt helyére :) Földhivatal? Bonyolult az ügyintézés: Mennyi időt bvehet igénybe, mert külföldrúl mennék haza megcsináltatni, és mennyibe kerülhet ? Köszönöm a válaszokat előre is!vagy ha egyszerűen felújítom a kerítést én magam kijjeb rakhatom e a telekrajzok alapján?

#atelek mettől meddig #hogyan intézzem
2014. ápr. 25. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Kihívsz egy földmérőt és ő a földhivataltól beszerzett adatok szerint kiméri. A Józsibá által eltulajdonított részt ilyen hosszú idő után nehéz lesz visszaszerezni.
2014. ápr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, sejtem, hogy Főldhivatal lesz! a levágott rész is mi gondoztuk, ez egy zsákutca szerű rész, meg berek, az utca az önkormányzat tulajdona, amit velünk gondoztatnak, mert nincs rá pénz.Valakinek van tapasztalata, mennyire bonyolult, mennyi időz vez igénybe és mibe kerülhet?
2014. ápr. 25. 09:01
 3/3 A kérdező kommentje:

Na, írtam a helyi Földhivatalnak és szt kaptam :


Az ingatlanok kitűzését ingatlanrendezői minősítéssel rendelkező földmérők végzik


és kaptam egy listát, telfonszámokkal,akikkel egyeztethetek időpontot. :)

2014. máj. 8. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!