Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Wikipédiába tényleg bárki...

A Wikipédiába tényleg bárki irhat bármit?

Figyelt kérdés
Én eddig azt hittem ez egy tudományos oldal, aminek minden szava hihető..
2014. ápr. 25. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bárki szerkeszthet és hozhat létre új oldalakat, de szerintem mások is átnézik azt, amiket leírsz.


Nem feltétlenül mindig helyesek az ott leírt infók, de amikhez vannak források csatolva, és ajánlott irodalom is, azok többé-kevésbé helytállóak.

2014. ápr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valamelyest tudományos, az üzemeltetők törekednek rá. Bárki írhat bármit, csak részben igaz.

Több szűrőn is átmegy a szócikk, mire megjelenik, illetve a javításokat is ellenőrzik.

Durva hibák azért nincsenek benne.

2014. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. ápr. 25. 17:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, bárki írhat a Wikipédiába! De a Wikipédiák a fő szerkesztői általában le ellenőrzik, az általad be írt adatokat. A be írt adatok ellenőrzése, úgy történik, hogy az álltalad be írtakra, rá keresnek az interneten. Ha az adatok helyesek, akkor el fogadják, és akkor ebben az esetben ellenőrzött oldalként jelenik meg. Ha az internetes keresés után, azt állapítják meg hogy az adott be írt adatok eltérőek, akkor abban az esetben vitára bocsájtják az adott oldalt. De ha az internetes keresés után, nem találnak, más adatot akkor abban az esetben a wikipéda saját szerkesztője dönti el, hogy jóvá hagyja az álltalad be írtakat és így ellenőrzött oldal lesz, vagy vitára bocsássa a be írtakat. De ne feledjük, bármi is lesz a sorsa az általad be írtaknak a wikipédián, azt nem szabad kéz pénznek venni. Vagyis a wikipédián lévő adatokat, kezeled mindig fent tartásokkal, mivel az egy szabad enciklópédia, melyre bárki írhat és küldhet be infókat!
2014. máj. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

En is azt gondoltam, hogy a wikipedia fuggetlen.


"A második Orbán-kormány 2010 november 1-i hatállyal[1] megszüntette kötelező voltát, s a tagoknak lehetővé tette a visszatérést az állami nyugdíjrendszerhez. A maradásról 2011. január 31-ig nyilatkozniuk kellett, aki nem nyilatkozott, automatikusan visszakerült. A visszatérők nyugdíjpénztári hozam-garantált tőkéjét a magán-nyugdíjpénztárakból át kell utalni az államnak, míg az - esetleges - reálhozamot a tagnak kell kifizetni."


[link]


De menjenek a pic...ba! Most eloszor szembesulok vele, hogy hamisitjak a tortenelmet.


En ezt messze nem igy eltem meg, de gondolom a tobbiek sem:

"a tagoknak lehetővé tette a visszatérést az állami nyugdíjrendszerhez"

2014. máj. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vitalap: [link]


A függetlenség nem jelenti azt, hogy a szócikket írók tévedhetetlenek, illetve nem lehetnek elfogultak. A wikipedia nem áll nyílt pénzügyi és politikai nyomás alatt, ettől még azok, akik a szócikkeket ellenőrzik, jóváhagyják, lehetnek befolyásoltak.

Ezt persze igyekeznek visszaszorítani, de teljesen kiszűrni egy ilyen gigantikus projekt esetében szinte lehetetlen.

2014. máj. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, bárki írhat bármit a wikibe. Én is regisztrálva vagyok ott (mondjuk az adminokkal már annyi konfliktusom volt, hogy komolyan elkezdtem gondolkozni azon, hogy letörlöm magamat, de ez más tészta). Persze a "bárki írhat bármit" az nem azt jelenti, hogy bármilyen hülyeséget beleírhatsz. Tehát például ha Orbán Viktor szócikkét kiegészíted azzal, hogy "Orbán Viktor szereti a kiscicákat" vagy valami hasonlóval, azt törölni fogják. Továbbá nem írhatsz magadról, nem reklámozhatsz, és ne trollkodásra/hülyeségek írására használd az oldalt.
2019. ápr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!