Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha regisztrálva vagyok a...

Ha regisztrálva vagyok a helyi munkaügyi kirendeltségnél, mint munkanélküli és kapok egy bejelentett alkalmi állást, akkor mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Tehát már egy ideje regisztrálva vagyok, mint munkanélküli. Azonban pár napja kaptam egy 3 napos állásajánlatot, tehát össz-vissz 3 nap alkalmi munka (rendezvény), amit el is vállaltam. Azt mondta a munkáltató, hogy be leszek jelentve arra a 3 napra. Úgy tudom, hogy a munkaviszony létrejöttétől számított 15 napon belül jelentkezni kell a helyi munkaügyi kirendeltségnél, ha van munkám. Attól tartok, hogy ha nem megyek le, hogy van munkám, akkor jól megbüntetnek, ha meg lemegyek, akkor meg már nem fizetik tovább az egészségügyi járulékot, mert a munkanélküliségig az önkormányzat fizeti azt hiszem.. Lemenjek? mondjam, hogy van munkám, aztán menjek vissza 3 nap múlva, hogy helló megint munkanélküli vagyok...? Vagy csak akkor kell lemenni a munkaügyibe, ha rendes munkám van nem alkalmi? Ez most hogy van? Valaki legyen szíves segítsen!

2014. máj. 1. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Juj, de egyszerű vagy. Ha csak három napra van munkád, akkor ezt ebben a formában közlöd velük. Ebben az esetben (nem ismerem a szabályt, helyi rendeleteket), vagy három napra szüneteltetik a kifizetést, vagy csak tudomásul veszik.

Együttműködési kötelezettséged van, nem kifizetődő titkolózni előlük.

2014. máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak aztán nehogy az legyen, hogy ez miatt a 3 nap miatt ki kelljen fizetnem 1 havi tb járulékot vagy ilyesmi... Nem igazán vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal én sem de tudod, jobb félni, mint megijedni és inkább biztosra megyek előtte, vagy ahogy te mondod, "egyszerű leszek"...;)
2014. máj. 1. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:
30%

Nem kell még csak be sem menned a munkaügyi központba. Pont ez a lényege az egyszerűsített foglalkoztatásnak (vagy hívják alkalmi munkának is). A munkáltató bejelent a NAV-nál, fizet utánad napi 1000 forintot, neked a béred, és kész. Ugyanúgy jár mindenféle ellátás az államtól (már ha jár)

Ugyanígy dolgozom én is, rendszeresen, és közben jár a foglalkoztatást helyettesítő támogatás (22800 ft) ezáltal van TB-m is. Az álláskeresési járadék is járna. Természetesen a rendszeres jelentkezésekre el kell menni a munkaügyibe.

2014. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy holnap lemegyek, de akkor ezek szerint nem kell :)

Köszönöm!

2014. máj. 11. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!