Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha bejelentett munkanélküli...

Ha bejelentett munkanélküli voltam, akkor kötelezően fizetnem kellett volna az egészségügyi hozzájárulást (6000 párszáz forint, nem tudom pontosan)? Megbírságoltak!

Figyelt kérdés

A héten kaptam egy levelet a NAV-tól, amelyben tételesen kilistázzák, hogy mely hónapokra mennyit kellett volna fizetnem egészségügyi hozzájárulás címén, hogy jogosult legyek bármilyen orvosi ellátásra.


Nos, én ezt nem fizettem (mivel nem volt miből, pályakezdő voltam, és egy fillér támogatást nem kaptam, mivel állambácsi szerint nem szorultam rá). Tudom, a jogszabály nem-ismerése nem mentesít a következmények alól, de valóban nem tudtam, hogy ezt kötelező kifizetni.


35 ezer forintról lenne szó, ami a fizetésemnek közel a fele, ráadásul az idei kamatokat majd jövőre fogom kifizetni, bele se merek gondolni, hogy az még mennyi lesz....


Kérlek mondjatok valami pozitívat, mert egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyen megtörténik. Miért nem kerestek meg az elmúlt másfél év alatt egyszer sem? Miért most jut eszükbe?


Köszönöm.


2013. okt. 25. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Igen, sajnos fizetned kellett volna...

Az, hogy regisztrált munkanélküli voltál, nem mentesít alóla. Csak abban az esetben és akkor is csak arra az időre, ha munkanélküli segélyt kapsz, vagy foglalkoztatást helyettesítő támogatásban részesülsz, esetleg kérvényezted az önkormányzatnál, hogy rászorultsági alapon fizessék egy évig helyetted.

De ha csak simán regisztrált voltál, akkor igen, jogos a követelésük.

Hogy miért most keresnek meg? Biztos most tűnt fel nekik.

Azért az a 35ezer nem olyan horribilis összeg, mondom ezt úgy, hogy én sem keresek sokkal többet a minimálbérnél, és biztos engem is érzékenyen érintene, pláne, hogy ilyen váratlanul ért, de azért kifizethető.

2013. okt. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom egészségügyi szolgáltatási járulék és nem egészségügyi hozzájárulás (teljesen más a kettő)


Meg is bírságoltak, vagy "csak" az elmaradt járulékokat követelik?


Ha pályakezdő voltál és nem volt jövedelmed, kérelmezhetted volna a polgármesteri hivatalban, hogy rászorultsági alapon rendezzék az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságod.


5 év az elévülési határidő, azon belül bármikor követelheti a NAV a tartozásod.

Hogy miért pont most jutott eszükbe... ki tudja.


Kérelmezhetsz elengedést, csökkentést, részletfizetést, de ezek közül max. a részletfizetést kapnád meg.


A bejelentkezés elmulasztásáért 10ezertől 100ezer forintig bírságolhatnak.

2013. okt. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, kedves első, nekem horribilis összeg az a 35.000 forint.


Kedves Második. Kérvényeztem, azt mondták, hogy nem vagyok jogosult semmiféle támogatásra, még arra sem, hogy ezt fizessék helyettem.

2013. okt. 25. 19:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen indokkal utasítottak el?

Sok volt az egy főre jutó jövedelmetek?

2013. okt. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, emiatt. Édesanyámmal élünk ketten, az ő keresete volt 90.000 forint. Ez fejenként 45.000 forint, ami bőven meghaladta, a 28.500 forintot, tehát nagyon sajnálják, de nem tudnak segíteni. Mindenhol, mindig ezt a választ kaptam. :(
2013. okt. 25. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!