Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam majd az...

Melyiket válasszam majd az érettségin? Novella elemzés vagy érvelés?

Figyelt kérdés

Sajnos érvelést sosem írtunk a suliban..elemzést is csak max 2szer. Nagyon félek a magyar érettségitől. Jó tanácsok? Tapasztalatok? Bármi jöhet

Mielőtt bárki feltenné a kérdést,hogy most akarok rá felkészülni? NEM ! Csak választ akarok kapni a kérdésemre. KÖSZI:)



2014. máj. 1. 16:38
 1/5 anonim válasza:
Mindenkinél más és más, hogy melyik megy könnyebben. Érveléshez elég sok anyag fenn van a neten, de a tanárt is megkérhetitek, hogy gyakoroljátok még a konzultációs órákon.
2014. máj. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézz rá mindháromra, olvasd el a feladatot, aztán válaszd azt amihez kedved van. Jobb egy szimpatikus témáról írni, mint arról aminek a típusát két napja eldöntötted (eldöntötték egy random oldalon a válaszadók).
2014. máj. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindegyikhez jól kell tudni rizsázni ilyen a magyar :)

Én érvelni fogok mert csak azt tanították nekünk :D

2014. máj. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Mi mindig az érvelést gyakoroltuk ,mondta a tanár hogy az a legkönnyebb meg hogy azt válasszuk,aztán az érettségin inkább az elemzést választottam mert az jobban tetszett pedig azt nem is nagyon gyakoroltuk! Szerintem nem kell eldönteni előre hogy mit akarsz, el kell olvasni a feladatokat és amelyik téma jobban fekszik azt kell megcsinálni!
2014. máj. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem téma függő, mert pl a szerelem témájába könnyű érvelni, de egy nehezebb témma van, akkor inkább novellaelemzés.. Vannak szempontok, ha azokat meg tanulgatod, és haladsz akkor összejöhetsz.Másrészt érveléshez kell azért egy kicsit több tudás, saját fejből műveket írni. Ráadásul nem mindegy milyen, világ, magyar irodalom..stb. Érvelés könnyű ha jó a téma, de ha nem akkor elemezz!:D
2014. máj. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!