Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kötelezhető egy dolgozó...

Pepita1 kérdése:

Kötelezhető egy dolgozó (konkrétan autószerelő), hogy a műhelyben lévő wc-t az ügyfelek és a többi dolgozó után kitakarítsa?

Figyelt kérdés
Elsősorban a jogi oldalról érdekelne a dolog, kerestem de nem találtam semmit.Gondolom a gyakorlat az, hogy a dolgozók megcsinálják munkahelyük megtartása érdekében.

2014. máj. 2. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Jog ezzel nem foglalkozik. Viszont , ha a főnök ezt utasítja, akkor vagy megcsinálod, vagy tovább állsz.
2014. máj. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Munkajog, higiéniai előírások? Pedig reménykedtem, hogy valami megvéd ettől a szép munkától.A munkaköri leírásban is az a szép, hogy olyan mint ha nem is lenne, mert a végén mindig ott van ez a mondat:"meg amit a főnök mond"
2014. máj. 2. 16:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy felvesz a főnök 1 takarítónőt,és a béretekből lecsippentve fizeti.
2014. máj. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Ha vesz fel takarítónőt lecsippent a bérünkből, amikor nyugdíjba ment az előző takarító vagy két éve az ő bérét szétosztotta magának.
2014. máj. 3. 12:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Megteheted, hogy a munkaügyi bíróságra bejelented, olyan munkát végeztetnek veled, ami nincs a munkaszerződésedbe.

Viszont onnantól járhatsz tárgyalásokra , és tuti lesz rá időd, mert hamar megszabadul tőled a munkaadód.

Ma az a trend. Munkaadó szinte bármit megtehet a dolgozójával. ha nem tetszik, lehet máshol keresni munkát.

2014. máj. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pályakezdő autószerelőként 1. munkahelyemen ugyan ez volt a gond. Összekulázták a wc-t nem kicsit, oldalról lepisálták stb... , velem akarták kitakaríttatni. Ott helyben elgondolkodtam rajta, hogy ezért raktam le a technikumot is??? Odamentem a főnökhöz, hogy holnaptól nem jövök és azonnal hazamentem. Persze azért mertem megcsinálni, mert értek az autókhoz (előtte 3 évig voltam Bosch szervizben gyakorlaton és még régebb óta foglalkozok motorokkal) és tudtam, hogy hamar találok másik helyet, így is lett. Ha nincs más elhelyezkedési lehetőséged/esélyed, akkor el kell tűrnöd. Ha van, akkor hagyd ott őket a francba. Amúgy melyik városban vagy?
2014. máj. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megerősítettek abban amit eddig gondoltam erről a dologról.
2014. máj. 23. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!