Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fehér füst jön a kipufogóból!...

Fehér füst jön a kipufogóból! Hidegen jobban, melegen kevésbé. Mi lehet az oka? Opel Vectra B 1.6 16V

Figyelt kérdés
2014. máj. 3. 23:14
 1/10 anonim válasza:
46%

Tankolj ki és vegyél injektortisztító adalékot öntsd bele az egészet az üres tankba tankold tele és

tankolj ki újra aztán kitisztul.Nekem ugyanez volt suzukinál.Érdemes évente egyszer megcsinálni.

2014. máj. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom fehér füst akkor jön a kipufogóból ha valahol víz jut a blokkba
2014. máj. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kipróbálom az injektortisztítót, hátha az a ludas. de ha nem? És víz jut az égéstérbe hogy tudok pontosan megbizonyosodni róla??
2014. máj. 4. 09:47
 4/10 anonim válasza:
Akkor vidd szervizbe tegyék rá a diagnosztikát.
2014. máj. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Figyeld a hûtôviz mennyiségét, szokott-e hiányozni belôle?
2014. máj. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 4. 13:38
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Csak azt nem értem ha valaki műszaki analfabéta akkor miért nem marad csendben ilyen témában? :)


Injektor tisztító.... jézusom, de most komolyan :)))))))

meg kösd a diagnosztikára... szuper tanácsokat kaptál :)


Ha injektor problémád lenne, akkor max feketén füstölne, de leginkább nem is menne a motor.


Fehér füstöt hideg motor esetén összekeverhetik a párával is, ami 0 km-es autónál is előfordul, teljesen normális.

Amikor az égéstérbe víz jut és ez a kipufogón távozik gőz formájában, akkor már nagy baj van és forralná a vizet.


Egyetlen opció a olaj maradt, ami kicsit kékes árnyalatban jelenik meg a kipufogó füstben. Erőteljes gázadáskor ez fokozódik (motor túráztatásakor).


Ha sem a hűtővíz, sem az olaj nem fogy a kocsiból, akkor a legelső teljesen normális jelenség áll fenn.

2014. máj. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3%
Ja és legközelebb autót vegyél ne Opelt. :)
2014. máj. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A kondenzvizet mondták nekem is hogy az párolog, a motor túráztatásakor füstöl. Nem nagyon de jól láthatóan és érezhetően....viszont üzemi hőfokon is fenáll a jelenség ezért gondoltam valami hibára! És a diagnosztika nemhinnem hogy mutat hibát, mert az ecu ezt nem érzékeli...gondolom!
2014. máj. 4. 20:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyetlen diagnosztika, ami segíthetne az a kipufogó gáz analízise (zöld kártya néven ismert).

Ha kiugró érték látható akkor abból lehet következtetni hibákra.

Továbbá tájékoztató jelleggel még egy kompresszió mérés adhat információkat a motor állapotáról.


Ha saját kocsidról van szó azért az csak kéne tudnod, hogy fogyaszt e olajat (esetleg hűtővizet).


Ha valamelyik esete fennáll, akkor az a hiba, ha nem akkor hagyd a francba.

2014. máj. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!