Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » . Megszeretnék változni,...

. Megszeretnék változni, olyan ember lenni, amilyen réges rég voltam. Sok mindenben szeretnék változni, de akaraterőm nincsen, vagyis lenne de egyszerüen nem megy! Valami segítség? Tanács, tipp, hogyan legyen akaraterőm?

Figyelt kérdés
Gondolok itt, fizikailag, lelkileg, teljesen megszeretnék változni, de nagyon nehéz... ki szenvedett, illetve szenved még ebben mint én?? nem tudom mi tévő legyek, segítsetek:(
2009. dec. 26. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Esetleg a korodat és a nemedet add meg, és hogy miért szeretnél olyan lenni, mint régen. Tehát, hogy most mi nem stimmel.

Szívesen segítek. =)

2009. dec. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

18/F


régen, sokkal életvidámabb, soványabb, és sokkal jobb ember voltam. ez olyan 14-15 évesen volt..

2009. dec. 26. 21:26
 3/10 anonim ***** válasza:

A megváltozáshoz sok belső és akaraterő szükséges. Konkrétan milyen szeretnél lenni? Milyen ember voltál régen? Csak úgy tok tanácsot adni, ha konkretizálod a dolgot( pozitív, negatív irányba, esetleg káros szenvedély abbahagyása stb) Írd meg, és próbálok segíteni:)

20/L

2009. dec. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hűű, hát mondjuk picit konkretizálhattál volna, hogy mindezt mi váltotta ki. De sebaj.

Te most pont abban a korban vagy, amikor még nem késő semmin sem változtatni.

Régen soványabb voltál: Akkor ezekszerint most van rajtad egy kis súlyfelesleg. Vagy nem kicsi. Tapasztalatból mondom, hogy nagyon sokat kell ahhoz szenvedned, hogy valóban látványos legyen az eredmény. Csinálhatod azt is, hogy változtatsz az étrendeden, de hidd el, hogy az hosszabbtávon csak megbosszulná magát.

Erre a tanácsom

2009. dec. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, elküldte magát. =/

Folytatom...

2009. dec. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

21:27-es vok. A testalkatod (soványabb voltál): az étrend változtatáson kívül ott van a tornázás, mozgás is és sok-sok gyümölcs, zöldség evése, kevés nasi, ami segíthet.

A hangulatod(régebben életvidámabb voltál): a rossz kedvet okozhatja trauma, haláleset, stressz, megbántottak, vagy egy olyan érzés, h nincs kedved semmihez, azaz kezdesz depressziós lenni. Erre az orvosság az. h sok vidám műsort(ez lehet vígjáték, zenés műsor, vicces vidi, viccek olvasása stb..)

A személyiséged (jobb ember voltál) : Ezen is lehet segíteni. Jobb embernek lenni azt jelenti, h kedves vagy, segítesz másoknak, jószívű vagy, de sok mást is jelenthet ez a fogalom, mindenki maga tudja ezt meghatározni.

Szurkolok, h sikerüljön a változás!!!!

Remélem, h tudtam segíteni!! :)

20/L

2009. dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sportolni sosem késő. Persze már nem leszel élsportoló, de hobbi szinten is fenntarthatsz egy bizonyos erőnlétet. Azt javasolnám, hogy naponta háromszor étkezz, és mellőz minden nasit. Ehetsz sok mindent, de a csokit, chipset, fagyit, cukros üdítőket, stb. hanyagold. Viszont mindennap egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, és mindig egyél húst, vagy tésztát. Persze nem nagy mennyiségekben, egy tál, és kész. Ha még éhes vagy, vagy csak a szemed kívánja, akkor egyél egy almát. Nem olyan finom, de mégis eszel valamit.

Egy idő után érezni fogod, hogy jobb a közérzeted. És ugye emellett elmész mozogni, sportolni. Kezdetben mondjuk napi 1 óra séta, hogy szoktasd magad az intenzív mozgáshoz. Aztán egy hét múlva 2 is lehet. Ha már van némi állóképességed, áttérhetsz a kocogásra is. Az sem árt, ha lemész heti 1-2 alkalommal a konditerembe, és kicsit átmozgatod az izmaidat, amiket régen használtál. Otthon egy kis felülés, fekvőtámasz, és egy hónap múlva észlelni fogod, hogy jó úton haladsz. Persze, ha mindenre odafigyelsz. Vezethetsz erről egy kis naplót is, hogy naponta mennyit mozogtál, mennyit ettél, és mennyi az aktuális súlyod. Ha ezekre odafigyelsz (táplálkozás, mozgás, MÉRTÉKTARTÁS), akkor a közérzeted is jobb lesz. Jobb kedved lesz, beszédesebb leszel, és máshogy fogsz viszonyulni mindenhez. Olvass néha egy-egy könyvet, vagy igényesebb újságokat. Ha hiszed, ha nem, én fiatalabb vagyok Nálad, de én már bejártam ezt az utat, és jelenleg ott tartok, hogy minden hónapban növeljem az izomtömegemet, mert másra már nem kell odafigyelnem. =)

Remélem Neked is sikerülni fog. =)

2009. dec. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
21:37 es. köszönöm a részletes válaszodat. és mindenkitől.. de én egy valamit nem tudok: Konditerembe járni elkeztem még tavaly, 4 hónapig ment is, eredmény itt-ott látszott, de hiába volt mindne, ott hagytam azt is, és egyszerűen csak duplája jött visza. Valami orvosság az ellen, hogy mindent félbehagyok?? hogy tudnám magam rávenni, hogy ne haggyak félbe dolgokat, csináljam végig, csak azértis vágjak bele?
2009. dec. 26. 21:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, ehhez valamiféle önmotiváció kéne.

Pl. ha tetszik egy lány, akkor rá gondolj. Lent vagy kondiban, és már a f*szod tele van az egésszel, szíved szerint jól bekajálnál...de! Ott van az a lány, aki miatt te szeretnéd magad átalakítani. És összeszorítod a fogad, vagy szimplán káromkodsz, hogy csak azért is megcsinálom, mert meg tudom csinálni.

2009. dec. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megmakacsolod magadat, h csakazértis!!!! Meg tudom csinálni!! Képes vagyok rá!!!! Biztasd magadat ezekkel a mondatokkal, amikor már fel akarod adni!!! Nem adom fel akkor sem, ha már kivagy merülve teljesen!!! Hajrá!!!! :) Képes vagy rá!!!!
2009. dec. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!