Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen erős a karbon szálas...

Milyen erős a karbon szálas vipera érdemes-e megvásárolni, önvédelmi célra? Tehát mennyire bírja a mechanikai sérüléseket? Nem szeretek már különféle husángokkal, vas rudakkal, járni az autómba, sok a vagány kötekedő ember sajnos.

Figyelt kérdés
2014. máj. 9. 05:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
hát csak vigyázz ezekkel, mert ha megtalálják nálad, abból baj lesz ... a kocsidban se lehet (közterületen) semmilyen vasrúd és társai vagy szúró szerszám! vipera sem!
2014. máj. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%

Nem birtokolható, önvédelmi célra nem használható. Mér a megvételével is bűncselekményt követsz el.

Rendvédelmisek is csak rendkívül indokolt esetben, kivételesen alkalmazhatják.

2014. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor most hagyjam magam szarrá verni, igaz van fegyverviselési engedélyem,két fegyver típusra,és vizsgám minden fegyverre, de azt azért mégsem használhatom,kötekedő emberek ellen,gáz és gumi lövedékes engedély,stb .A múltkor is a bal oldali tükrömet lerúgták,egy piros lámpánál Kiskőrösön amikor is elővettem a bészból ütőt és betörtem a szélvédőjét a gyereknek,egy szót nem mert szólni.Esetleg csak gáz szprét használhatok?Akkor minek váltottam engedélyt és minek adtak,ha nem is használhatom őket.Akkor mikor használhatom,már megint változott a törvény ?Szomorú vagyok és elkeserít a dolog,hogy egy csomó pénzembe került minden és semmit nem ér.Káér volt engedélyt kérnem,mert csak magam sodortam bajba ,és akinek nincs az vígan lövöldözhet és bármit csinálhat,mert nem marad nyoma!Én meg ,csak szívok egy nagyot.Vagy ,hogy van ez ????
2014. máj. 9. 19:03
 4/14 anonim ***** válasza:
hát így van, sajnos ez van. de a baseball ütő is tiltott ám!
2014. máj. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tudom,sajnos.Ez egy mocskos rendszer,szerintem.Kinek mindenre az engedélye ,megvan az fizet rá aki viszont a bűnt elköveti jogai vannak.Na persze engedély sem kell hozzá!Köszönöm a felvilágosítást,erre számítottam én is,sajnos,Azért nem hagyom magam megveretni egy mocskos hülye törvény végett,mint a rendőrök sem.Mindenkinek jó éjt és további szép estét.Sziasztok.
2014. máj. 9. 20:13
 6/14 A kérdező kommentje:
A tomfa is, és védjem meg magam ugye.Azt mondta egy rendőr a 6-dik betörésnél ,hogy ha én nem tudom a saját értékeim megvédeni ők nem tudják.A másik dolog amikor a kerékpárom el lopták bementem feljelentést tenni azt mondták,nem tudok helyette másikat lopni.Milyen világot élünk?? Szomorú és bosszantó,valamint elkeserítő.
2014. máj. 9. 20:29
 7/14 anonim ***** válasza:

hogy nem tudsz-e helyette másikat lopni? az kemény :D

igaz, nekem is mondtak már hasonlóan meredek dolgokat ...

2014. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
a karbonszálas vipera egész jó szerintem vedd meg
2014. máj. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A karbonszálas vipera SZAR.

Több fajtát próbáltunk, még az izraeli FAB Defense-t is, de előbb-utóbb mindegyik szétesik, általában a legrosszabb pillanatban.


Tapasztalatok itt:

[link]


A vásárlása, birtoklása teljesen szabad, közterületen viselése szabálysértés.


Tovább info viperákról pl itt:

[link]

2014. máj. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Idézem a hatályos rendelkezést:


4. § (1) Dobócsillag, rugóskés, ólmosbot, gumibot, boxer, elektromos sokkoló, 20 gramm töltőanyag tömeget meghaladó gázspray csak a 3. § (2) bekezdésének a) pontjában meghatározott szervek részére forgalmazható.

2014. máj. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!