Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha beideznek tanúskodni egy...

Ha beideznek tanúskodni egy olyan dolog miatt amihez igazabol közöm sincs köteles vagyok elmondani mi volt? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
A lany ismerősömet zaklatta a volt barátja de a lány letiltotta mindenhonnan, és mivel nem tudta elérni Sehol,igy rajtam rajtam keresztul uzengetett neki, ezért engem is beideztek tanúként,viszont én nem szeretnek tanúskodni, ha Elmegyek csak,azert hogy ne vezessenek elo es Megmondom nem szeretnek reszt venni ebben akkor nekem hagynak?
2014. máj. 15. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Törvényi kötelezettséged a tanúvallomás. És igazat is kell mondanod. Ha nem teszed meg, valótlant állítasz az törvénybe ütköző, s akár börtönbe is kerülhetsz. Vannak kivételek. Önmagára terhelő vallomást nem kötelező tenni, illetve közvetlen családtag (szülő gyermekre, gyermek szülőre, testvérek egymásra, házastársak egymásra) nem kötelesek terhelő vallomást tenni. De ha tanúskodnak, nem hazudhatnak. Kérdésre választ megtagadhatnak, de valótlant nem mondhatnak.

A gyanúsított számára viszont minden lehetőség nyitva áll, a hazudozás is.

Szóval esetedben nincs semmi kibúvó.

2014. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De semmi közöm a dologhoz engem bele rangattak:((
2014. máj. 15. 10:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Az mindegy. Ha az ötödiken napozol, s lent elütnek valakit, ahhoz még ennyire sincs közöd. Ha beidéznek, akkor el kell mondanod pontosan mit láttál, mit hallottál.
2014. máj. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nincs közöd hozzá? Hiszen te voltáél az egyetlen kommunikációs csatorna köztük.


Sőt, tudod mit? Te még bele is kavarhattál a dologba, ha például nem azt mondod valakinek, amit a másik akart. Hogy a francba ne lenne közöd hozzá?

2014. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" Kérdésre választ megtagadhatnak, de valótlant nem mondhatnak. "


Picit OFF, de ez tévedés:

"275. § (1) Nem büntethető hamis tanúzásért,


a) aki a valóság feltárása esetén önmagát vagy hozzátartozóját bűncselekmény elkövetésével vádolná,"


Az egyetlen különbség a hamis bizonyíték készítése, szolgáltatása. Ott valóban csak a terhelt mentesül a hamis tanúzás alól. De hazudni mindenki hazudhat, még ha nem is szép dolog.


Kedves Kérdező!


Igen a hatóság felhívására köteles vagy tanúskodni, a feltett kérdésekre legjobb tudásod szerint válaszolni, lényeges részleteket nem elhallgatni.


A dolognak persze van egy olyan vetülete, hogy mivel rajtad keresztül üzengetett, így akár bűnsegéd is lehetsz zaklatásban. De ezeket a finom részleteket inkább egy ügyvéddel beszéld meg, mert ez nem biztos, hogy elég, hogy megtagadd a vallomást.

2014. máj. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves 5.! A beidézett törvényhely összhangban van az elsőben írt válaszommal. Olvasd el még egyszer!
2014. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!