Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen nagy városban lakni?

Milyen nagy városban lakni?

Figyelt kérdés
Mit lehet csinálni, szabadidőben? Itt falun megszokott a nagy nyílt terek a természet , a város nekem zártnak zsúfoltnak tűnik és olyan mintha ott bezárva lennék.

2014. máj. 20. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Én laktam falun is és városban is kb. 20-20 évet. Kizárólag a munkám miatt lakom jelenleg városon. Amúgy nem csak bezártságnak érzem a kicsi élettér miatt, hanem úgy tűnik mint ha a lakosság többsége mentálisan beteg lenne. Például bizarrnak tűnik az, hogy sok ember kutyát vagy kutyákat tart panelban és azzal is alszanak. Mert hát falun is volt házőrző, de az udvaron a kutyaólban volt a helye, elképzelhetetlen volt hogy a lakásba bemenjen, nem hogy az ágyba. Az is meglep hogy itt városon önállótlanok vagy hanyagok az emberek. Vagy hogy összefirkálják a saját élőhelyüket, a falakat. De a saját bőrüket is tetkóval. Falun én a jó fogakra, látásjavító lézeres kezelésre költöttem, tehát az életminőségem javítására és nem a rontására. Továbbá meglep az is, hogy itt városon fogalma sincs sok embernek arról hogy mi a falusi szabad élet, mondjuk az önellátás. Itt városon csupán egy vagy néhány barátom ha van. Míg falun azóta is bárkivel barátkozom akár idehaza, akár nyugaton. Itt városon előszeretettel akarnak az emberek főnököt játszani. Még akkor is ha ők segédmunkások, te meg igazgató vagy. Vagy akkor is ha nekik sokadika van hónap végén és egy fillérjük sincs, neked meg több milliós megtakarításod van.
2014. máj. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A falu olyan mint egy szellemváros.Egy nagyvárosban sokkal több helyen el tudod ütni a szabadidődet.Mozi,squash,teke,paintball és sorolhatnám.Ki mit szeret.
2014. máj. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Faluban az egyetlen dolog amit cisnálhatsz hogy kint ülsz a ház előtt és lesed a szomszédokat.

Ennyit a "friss levegő"-ről.


Városban teszel két lépést és egy újabb fajta üzlet, szórakozás, és hetvenezer ember jön veled szembe. Mi a ráknak mennék 1,5 km-t csak a postaládához minden nap? A város nem bezártság, hanem szabadság. A falu a bezártság.

2014. máj. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!