Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek a balkezesek is...

Szerintetek a balkezesek is megtanulhatnak ugyanolyan szépen rajzolni, mint a jobbosok?

Figyelt kérdés
Ugye balkézzel sokkal nehezebb, mert nem húzni kell a ceruzát vagy a tollat, hanem tolni, és sok vonást egyszerűbb jobbal.

2014. máj. 21. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen, ez nem ettől függ.


A rajzolásnál meg pont hogy nem számít az irány, kezdheted jobbról is.


Húzni, tolni? Csak megszokás kérdése.


Amúgy Michelangelo, Pablo Picasso, Leonardo da Vinci is balkezes volt.

2014. máj. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Van egy osztálytársam, balkezes és elég szépen rajzol. Ez tehetség kérdése meg gyakorlás kérdés...
2014. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Osztálytársam is balkezes és mégis dícséretes ötös rajzból :) szóval szerintem igen :)
2014. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bal és jobb kézzel is lehet ""húzni"" meg""tolni""is a tollat. Meg aztán nem is kézügyesség szükségeltetik a rajzhoz elsősorban, hanem jó megfigyelő képesség, arányérzék, türelem és elhivatottság.
2014. máj. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Csak azért kérdeztem, mert én is balkezes vagyok, és mostanában kezdtem rajzolni. Sokak szerint van tehetségem, de én rengetegszer elbizonytalanodom, mert elég sokat hibázok. Tudok szemből és balra fordulva állatokat, embereket rajzolni, de jobbra nem. Képtelen vagyok úgy rajzolni, hogy valami jobbra forduljon... És sokszor majdnem kitörik a csuklóm, mert nem tudok normálisan megcsinálni egy-egy vonást jobb oldalon, ami balra pár másodperc volt.

2014. máj. 21. 18:32
 6/12 anonim ***** válasza:
Az nem ezért van. Gondolj bele. A jobb kezes is egy kézzel rajzol, ugyanolyan helyzetben vagytok, csak a másik irányból. Gyakorlatlan vagy, ennyi.
2014. máj. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szoktam figyelni a jobbkezes osztálytársaimat, ők közel sem szenvednek annyit, mint én, pedig a legtöbbnek nem a rajz a hobbija.

Nem az igazamat akarom bizonygatni, csak gondoltam most már felteszem a kérdést, mert egyetlen a balkezes osztálytársam van, és ő is sokszor pont olyan ügyetlen mint én, ellenben a jobbkezesekkel. :)

2014. máj. 21. 18:42
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az unokám balkezes, és díjakat nyert már a rajzaival, festményeivel.
2014. máj. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, neked csak szimplán nincs tehetséged a rajzoláshoz. Van ilyen. A jobb kezesek legtöbbje sem tud rajzolni.
2014. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A tehetséggel nincs probléma. :)
2014. máj. 21. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!