Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Adhatom ezt a nevet a kislányo...

Adhatom ezt a nevet a kislányomnak?

Figyelt kérdés
Egy könyvben olvastam ezt a nevet,nagyon tetszik,de nincs az anyakönyvezhető nevek között..Szerintetek engedélyeznék,hogy ezt a nevet adjam : Nymphadora (ejtsd: Nimfadóra) csak második név lenne,és gondolom fonetikusan lehetne csak írni...

2014. máj. 23. 15:02
1 2
 1/12 szántóvető ***** válasza:
0%

hát sajnálom,ezt nem nevezném névnek,szerintem nem engedélyeznék.

a nimfa egy mitológiai személy,nem is értem hogy miért kötötték egybe a dóra névvel abban a könyvben.

2014. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A Harry Potterben hívták az egyik aurort Nymphadora Tonksnak :) És utálta a nevét.. Konkrét idézet:

– Ő Nymphadora...

– Semmi Nymphadora, Remus! – tiltakozott a fiatal boszorkány.

– Tonks a nevem.

– Nymphadora Tonks, aki titkolni óhajtja a keresztnevét – fejezte be

Lupin.

– Te is titkolnád, ha anyád Nymphadorának keresztelt volna – dörmögte

Tonks.

2014. máj. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem, mert a nimfa szó benne van és annak negatív jelentése van
2014. máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező is a Harry Pottere gondolt, mivel megjelölte kulcsszóként.

Nyilván nincs ilyen név, az összes név listáját meglehet találni a neten.

2014. máj. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, ezt találtam neked:


"Ha magyar állampolgár olyan utónevet (másként: keresztnevet) szeretne bejegyeztetni, amely nem található meg az MTA Nyelvtudományi Intézet honlapján levő női és férfiutónevek listájában, akkor ezt a nevet hivatalos eljárásban a lakóhely vagy a születés helye szerinti illetékes anyakönyvvezetőnél vagy a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Anyakönyvi Osztályán (levélcímük: 1357 Budapest, Pf. 2.) kell kérvényeznie. A minisztérium továbbítja a kérvényt az MTA Nyelvtudományi Intézetéhez. Itt a nyelvész (névkutató, nyelvtörténész, pszicholingvista, szociolingvista) szakemberekből álló Utónévbizottság szakvéleményt készít a kérvényezett névről. "


Egyébként szerintem van esély arra, hogy engedélyezzék, mivel a Nimfa és a Dóra már alapból anyakönyvezhető női név és rengeteg két névből összevont keresztnév van már pl. Annaliza, Annaregina és társai, ebből kifolyólag a Nimfadórának se lehet túl nagy akadálya. De itt egy hasznos link:


[link]

2014. máj. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 szántóvető ***** válasza:
23%
a nimfa az egy papagájfajta is.ne mondd hogy már anyakönyvezhető..
2014. máj. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig de, én is most néztem meg, május elsején frissítették a listát és ott van az N betűs nevek között.


[link]

2014. máj. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha a Nimfát engedélyezték, sztem ezt is fogjàk! :)
2014. máj. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Azért arra is érdemes gondolni, hogy mennyire fogja utálni, hogy senki nem érti a nevét bemutatkozáskor, mindig el kell ismételnie, írásban lebetüznie, majd esetleg megmagyaràzni a nevet, illetve hogy az anyja mièrt szúrt így ki vele, és ezt nem bántásként írom. Komoly gondot okozhat majd neki mind gyermekkorban, mind felnöttkorban.
2014. máj. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Csak második névként gondoltam,és tudom,hogy Tonks sem szerette,de szerintem akkoris szép név :)

Egyébként ha Traktorka,Jutocsa,Kismálna és társai engedélyt kaptak,akkor ez is :)

2014. máj. 24. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!