Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpépet és a Sinlac-ot is...

Tejpépet és a Sinlac-ot is kóstoltatni kell? Mikor adhatom a kislányomnak először délelőtt vagy mehet egyből kóstoltatás nélkül uzsonnára?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos tápszeres a kislányom és eddig még csak 1 -2 dolgot kóstolt . Most az őszibarackot eszi(,mert az alma és sütőtök szorulást csinált.Ezért gondoltam,hogy megpróbálom a Tejpéppel és a Sinlac-kal keverve hátha úgy nem lesz probléma ,gyümipépeket dúsítani és elvenné azok savasságát,mint később a meggyét és a szilváét is.

Nagyon szépen köszönöm és várom a válaszokat.



2014. febr. 17. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:

tejpépet sosem adtam, így azt nem tudom.

A sinlacot 4 hónaposan kezdtem adni, délelőtt, 15-30 ml vízből, kisadagot, aztán szopi, aztán egyre többet, később gyümölccsel is.

Inkább délelőtt add, hogy ha nem tetszik neki, még aznap kiderüljön.

Én simán adtam gyümölccsel, gyümölcslével, zöldségpürével, zöldséglével, és később tápszerrel is, még később tápszer szerű hígításban folyadéknak is tápszer helyett (ez utóbbit többször hangsúlyozta az aorvos és védőnő, hogy nem lehet, mert a sinlac az pép, de soha semmi baja nem let tőle, de akkor már 7-8 hónapos volt)

6 hónapos kora után adhatsz neki más gabonát is, lehetőleg inkébb gluténmentest, kölest, hajdinát, kukoricát, amarántot, ezekből főzhetsz kását (mint a felnőtt tejberizs, csak persze tej nélkül, esetleg öüsszeturmixolod a végén), vagy vannak direkt babakása porok, pld dm-ben babylove köles: hirse a neve, ezt csak langyos folyadékkal kell keverni, főzni nem kell.

2014. febr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha hajlamos a szorulasra a babád, akkor a Sinlaccal is vigyázz!

Szerintem tuti szeretni fogja amúgy, mert elég édes, és ki ne szeretné az édes ízeket! :-)

2014. febr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és akkor ne adjam neki minden nap magába és inkább dúsításra.
2014. febr. 17. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!