Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tanító szakon fogok végezni....

Tanító szakon fogok végezni. Már csak az államvizsga van hátra, ám a nyelvvizsgám írásbeli része sajnos nem lett meg. Milyen lehetőségeim lehetnek így?

Figyelt kérdés
Milyen munkát, foglalkozást tudnátok ajánlani addig, amíg nem szerzem meg az írásbeli nyelvvizsgámat, hogy taníthassak?

2014. máj. 29. 14:19
 1/5 anonim válasza:
Nyelvvizsga hiányában nem adják ki a diplomát,vagyis nem taníthatsz,egy 2012-es törvény miatt.Előtte lehetett tanítani ha már meg volt az államvizsgád,abszolváltál és még nem volt meg a nyelvvizsgád,de ma már nem.Bárhová elmehetsz dolgozni ahová elég az érettségi,de sajnos még diplomával is nehéz elhelyezkedni.Én egyetemet végeztem,tanár vagyok és egy építőipari cégnél dolgozom ügyintézőként,de dolgoztam gyárban,benzinkúton,kocsmában.Mind ez azért van mert nekem 2 nyelvvizsga kell és még csak egy van.Szerencsére én még taníthattam így pár évig de már nem taníthatok.Úgyhogy ilyen lehetőségeid vannak.Semmit nem ér az államvizsgád ha nincs nyelvvizsgád,ez csak Magyarországon van így.
2014. máj. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én is ettől féltem.
2014. jún. 1. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Olyan helyekre, ahol komoly tanerőhiány van, fel fognak venni így is. Több volt csoporttársam lazán tanított abszolutóriummal, a 2012-es módosítás után is. Sőt, továbbmegyek: az egyik srácnak még csak a szak sem volt befejezve, de abból a tárgyból is ad órákat. Ált. suliban tanít. A nyelvvizsgához sok sikert! Üdv: egy tanár kolléganőd :)
2014. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! :)
2014. jún. 18. 17:00
 5/5 anonim válasza:
Azért térjünk ki arra is HOL van az a bizonyos tanerő hiány! 200 km-re,Isten háta mögötti falvakban,de azt is nézd meg kik laknak ott.
2016. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!