Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » NASA mért nézi hülyének az...

NASA mért nézi hülyének az embereket?

Figyelt kérdés

Szóval nekem az a bajom hogy teljesen hülyének nézik az embert,pl a holdutazásról kiderült hogy van jó pár hamis felvétel,mert tök ugyan az a háttér,ugyan az a két domb látható holott elvileg mindig másfelé mentek,ezt el is mondták hogy van pár db ilyen kép.Világos,legalább bevalottták,de akkor kérdem én,a marsjárókra mért nem tudnak tenni egy nagyobb felbontású kamerát,hogy mi is észrevegyünk valamit?

2020-ra fel akarnak küldeni egy újabb marsjárót,de megint röhejes 0.7 megapixeles fényképezővel,mikor már réges rég kifejlesztett egy tudós egy 172 megapixeles kamerát ami ugyan abban a tartományban képes működni,és színes felvételeket csinál.Erre nekünk a fekete fehér 0.7 megapixeles kamera képét mutatják.

Holdról is kiderült már hogy nem fekete fehér mint elhitetik,és ugyan úgy nincsenek közelebbi felvételek róla,csak ott ahol járt ember a Holdon mert azt felderítették.

Most akkor lehet tényleg van valami a Holdon esetleg a tulsó oldalán,és a mars se olyan amilyennek látjuk?

Persze a marsjárókra elképzelhető hogy feltették azt a 172 megapixeles kamerát,csak azt nem mi nézzük.De akkor tényleg ha mi is megnéznénk azokat a fotókat,vajon mit látnánk?

Természetesen nyers fotókra gondolom nem kiretusált hülyeségekre.Vélemény?



2014. máj. 31. 09:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
53%
MicroSix: ne hallgass ezekre, teljesen igazad van. A NASA valóban hülyének néz téged.
2014. máj. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 hunbula ***** válasza:
100%

Pár napra ássa bele magát, és ő is olyan szaki lesz a témában, mint te.

Nagyon ajánlom neked a fizika, űrtechnológia és a csillagászat (plusz ezt így elnézve pszichológia és szociológia) témakörében az alapvető tudnivalók pár napnál hosszabb ideig történő, hiteles forrásból való tanulmányozását. Még ha csak érdeklődés szinten is, összefüggés-elmélet szenvedély nélkül.


A NASA nem azért van, hogy téged gyönyörködtessen meg szórakoztasson. Az ő kutatásukat nem feltétlenül lendíti előbbre, hogy nyilvánosságra hozzák a képeket, felfedezéseket - sőt, ugye ugye. A marsi, etc képek sem azért készülnek, hogy jaj de jó lesz nagy felbontásban háttérképnek. Iszonyatos költsége van feljuttatni bármit, és 110% biztossággal kell vállalni, hogy az működni is fog, ku-ta-tá-si cél-ra. Ergo nem fog egy olyan hivatal, ami például a hadsereghez képest az állami támogatás töredékét kapja, ötvenszer annyit költeni pár plusz megapixelre, mikor a kutatáshoz a kevesebb is épp elég.


A retusáláson meg ne csodálkozz annyira, az sem azért van, hogy szegény bölcs tömegeket félrevezessék. A szobádban is simán tudsz olyan fotót készíteni, amin nem olyanok lesznek a színek, mint amilyennek a te szemed látja. Ha azt átszínezed úgy, amilyennek te valóban látod, az hazugság? Az emberi szem egy tökéletlen eszköz és a földi légkörhöz fejlődött ki, egy bizonyos tartományban érzékel csak színeket. Egy kamera nem emberi szem. Ha ott állnál a kamera mellett, te a retusált fotó színeit látnád, a kamera meg az eredetit. Mert a szemed egy darab limitált biológiai trutymó, igaz, jól megkonstruált.

"Folyó"MEDREKről és anyagokról amik a víz mellett folyékony állapotúak és erodálhatnak, már szót sem ejtek. Vanitatum vanitas.


De csak tételezzük fel, hogy hemzsegnek körülöttünk mindenhol a frankó földönkívüliek. Szerinted az általad nagy becsben tartott értelmű "emberek" képesek lennének ezt a tényt higgadtan, a megfelelő hozzáállással kezelni? Azt nem tudjuk elviselni, hogy valakinek más a bőrszíne vagy piercing van az orrában. Könyörgöm. Ilyen szempontból valószínűleg tényleg azért titkolnák, mert hülyének nézik az embereket. Csak ilyen szempontból joggal.

2014. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Nézd,a marson van víz,hivatalos forrásból kiadta már a NASA,akkor most ezt már nem kell bizonyítgatni.

Innentől meg amit eddig hazudtak irreleváns,mert ha folyik akkor nem lehet ott mindig -200 fok körüli hőmérséklet.

Holdon meg valóban vannak felhők amiről te is megbizonyosodhatsz ha veszel egy űrtávcsőt,persze nem a TESCO gazdaságosra gondoltam...

Holdról meg valóban ha közeli képeket nézel,mind fekete fehér és valami eszméletlen ronda,de komolyan a webkamerám jobb képet készít,ha megnézel egy másik képet a Holdról ami messzebről készült róla,hihetetlen de színes,a kép éles nem olyan, homályos,ami azért röhej mert az űrben vannak ezek az űrteleszkópok sokszor holdkörüli pályán vannak,tehát közerről is nagyon szép képeket kellene látnunk,ha már egyszer több fényévre el lehet velünk nézni tehát azt nem mondhatják hogy ez ilyen,messziről csúnya képet csinál,meg amúgy is mért változna át fekete fehérré a kép? Tehát itt valami sántít mert vagy van rajta valami gagyi kamera amit mi nézhetünk meg,fekete fehérben vagy ők manipulálják olyanra a képet.

2014. máj. 31. 17:05
 14/23 A kérdező kommentje:

ma 16:57

Hm,végre egy korrekt válasz köszönöm.

Valóban igazad lehet,lehet nekik valóban elég ennyi,de azért egy plusz pár megapixel nem jelentene sokat,bár akkor nőne a küldendő adatmennyiség is így mondjuk érthető hogy kisfelbontású képeket készítenek.

Földönkívüliekről is valóban igazad lehet,én hiszek bennük hogy léteznek,elvégre az univerzum nagy,sőt szerintem pár kormány is tud róluk csak lehet valóban azért nem mondják el mert egyszerűen az emberek nem értenék meg sajnos :(

Kitörne a pánik vagy egyszerűen rasszista indoklásból az amerikaiak lőnék őket,ebben is igazat adok.

Talán lehet jó hogy földi halandók nem tudunk róluk.

Bár mondjuk nem feltétlen kellene ide jönniük a földre,elég lenne ha csak szimplán tudnánk.

2014. máj. 31. 17:11
 15/23 A kérdező kommentje:

Kamerás teorádhoz is igazat adok,fotóztam már olyant ahol a színek fakók voltak,a kép meg élettelen volt.

Igazad van.

2014. máj. 31. 17:13
 16/23 A kérdező kommentje:

Kimásolok egy részletet,kérlek mond el a véleményedet róla :)


"A valóság pedig az, hogy tényleg nagy részt az előre legyártott és S. Kubrick által rendezett stúdió-felvételek képeit mutogatják a valós Holdra szállás képei helyett, de csak azért, mert a hibrid -( földi és földönkívüli )technológiával rendelkező Apollo-program ( másképpen a holdkomppal se le, se fel nem tudtak volna szállni! ) hamar lelepleződött volna, mert e kamu-felvételek nélkül a körülöttük tömegével nyüzsgő UFO-kat meg az elhagyott anunnaki-holdbázisok képeit is be kellett volna játszaniuk, melyeket a Holdra szálló űrhajósok is felkerestek"


Nos igen,valóban a képeket ha megnézzük észre vesszük hogy sok studio felvétel mert egy csillag sem látszik rajta,a másik meg tényleg beszámoltak róla anno élő adásban hogy fehér kör alakú tárgyak követik őket,illetve végig ott voltak és figyelték mit csináltak.

Ezt a National Geographic-on is lejátszották régebben,vagy is volt a holdaszállásról egy 45 perces film és ott is mondták hogy végig fehér világító testek követték őket,és végig ott voltak velük,elvileg ezért adták le a studio felvételeket.Persze ahol van csillag az valóban a holdon készülhetett szerintem,NASA oldalán fent vannak mind a két tipusú képek.


Illetve a videó valódiságára is kíváncsi lennék,szerinted ez a videó igaz lehet?


https://www.youtube.com/watch?v=dv5RMH6MDFk#t=384


Válaszod várom :)

2014. máj. 31. 18:37
 17/23 anonim ***** válasza:

"Holdon meg valóban vannak felhők amiről te is megbizonyosodhatsz ha veszel egy űrtávcsőt,persze nem a TESCO gazdaságosra gondoltam... "

Hm-hm. Apukámnak egy majdnem egymilliós távcsöve van. Készített egy rahedli képet a holdról (mondjuk a marsról is) és én is láttam a saját szememmel, nem számítógép monitorján keresztül. Hidd el, egy deka felhő nincs ott.

2014. máj. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ja, egy apróság, ha már így kiművelted magad: nézz utána, mi is az űrtávcső...
2014. máj. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Valóban össze kevertem,csillagászati távcsőre gondoltam elnézést,de kérlek a videóról mi a véleményetek?

Válaszokat köszönöm.

2014. jún. 1. 08:04
 20/23 anonim ***** válasza:
Hamis
2014. aug. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!