Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy léphetnék ki az álomvilág...

Hogy léphetnék ki az álomvilágomból?

Figyelt kérdés
Elméletileg az már egy betegség, hogy az ember ennyire el akarja hagyni a valóságot, nem mellesleg pszichológusok (mert nem egynél kellett már lennem) depressziósnak tituláltak, pedig ilyen téren semmi bajom, mindig vidám vagyok, csak az életem unalmas. És akárhány személyes kapcsolatom van, mindig visszakerülök a saját kis világomba, minden szabad percben. Felépítettem magamban egy teljesen más dimenziót, ahol sokkal jobban érzem magam. Én jól elvagyok vele/benne, de az zavar, hogy a dilidokik olyanokat aggatnak rám, hogy öngyilkossági hajlam, zavarodott/eltorzult önkép, stb. Szeretném, ha nem kéne havonta mennem egy új papírért, ami azt mutatja, hogy őrült vagyok, és valahogy abba szeretném hagyni ezt az álmodozást. Hol van bennem a hiba? Vagy hogyan hagyhatnám abba?

2014. máj. 31. 22:24
 1/7 A kérdező kommentje:
l/15
2014. máj. 31. 22:26
 2/7 kbija válasza:
Szerintem ha olyan dolgokkal töltöd el az időd amik téged boldoggá tesz akkor törödj avval, de ne felejts el a bárataiddal/barátnőiddel személyesen kapcsolatot tartani! A psziologusnál vagy mond meg hogy te így vagy boldog és kész neked ilyen a természeted vagy (ez nem tudom mennyire válna be ) nem szólasz meg (csak ha megcsinálod vigyázz nehogy rosszabb legyen!) vagy mutasd hogy neked milyen tökéletes napod heteid voltak ezt azt csináltál a barátaiddal stb etess be vele egy eléggé kiszinezett történetet
2014. máj. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem baj, hogy ilyen vagyok?
2014. máj. 31. 23:02
 4/7 kbija válasza:
Én szerintem nem csak vigyázz hogy ne légy bezártkozott
2014. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dftgsgvghgev válasza:

Ha téged nem zavar, akkor miért mész állandóan pszichológushoz papírért?


Abból, amit leírtál, ez még nem betegség. Egyrészt, eleve attól lesz bármilyen pszichés cucc betegség, ha komolyabb szenvedést okoz neked, vagy komolyan akadályoz valamiben, ami az életedben fontos a számodra.

Másrészt valószínűleg nem véletlenül létezik nálad ez a másik univerzum, ok nélkül nem szokott létrejönni. Az ilyen második világokban az az érdekes, hogy - pl. C. G. Jung követői szerint - nem az ember hozza őket létre. Vannak, akik szerint eleve adottak, és készen várják az embert, hogy beléjük lépjen, amikor szüksége van rá. Pl. Donald Kalsched, egy amerikai pszichológus azt mondja, hogy eleve két világ van. Egy külső, és egy belső. Utóbbi csak saját tapasztalat útján ismerhető meg, és önmagában fontos tapasztalat, ha valaki képes azzal a világgal kapcsolatba lépni. A nagy kérdés, hogy miért van szüksége az embernek erre a belső világra? Ha megvan a válasz, már könnyebb kitalálni, mit lehet kezdeni vele. Paradox módon ezt egy pszichológus segítségével pl. ki lehet deríteni. Csak olyat kell találni, aki nem tekinti betegségnek a dolgot, és hajlandó a segítségeddel megismerni és megérteni ezt a világod.

2014. jún. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok zárkozott. És azért megyek oda havonta egyszer, mert még 10 évesen elvittek engem a szülők valami 'zs' kategóriás dilidokihoz, és ő mondta nekik, hogy ha ezt nem szedik ki gyökeresen időben, akkor korlátozni fog a jövőben.
2014. jún. 1. 23:18
 7/7 dftgsgvghgev válasza:
Attól még, hogy nem betegség, korlátozhat a jövőben. De azt látni, hogy neked fontos a megléte. Ezért is nem megtámadni, hanem megérteni érdemes ezt a világot, aztán rád bízni a döntést, hogy mit teszel.
2014. jún. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!