Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bizonyos emberek miért szidhat...

Bizonyos emberek miért szidhatnak másokat előismerettségek nélkül?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha elmegy mellettük valaki akkor azt mondják, hogy de irritál, meg, hogy de csúnya fejed van...stb. És nem is ismerik. Nekem sajnos nagyon sok ilyen ismerősöm van és nem értem őket miért kell utálni másokat a kinézetük miatt vagy a járásuk, beszédük miatt? Én csak úgy tudok utálni másokat ha megbántott vagy vmiben vhogy ártott nekem. Szerintetek miért csinálják?
2009. dec. 31. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez az "első benyomás". A véleménye sokszor megváltozik az embernek, ha közelebbről megismeri azt a másik illetőt, de első látásra tényleg lehet valaki unszimpatikus.

(Én a Nagy-nagy szerelmemet pl. annak idején szinte köszönésre sem méltattam, utána pedig úgy belezúgtam, mint a nagyágyú :)) Ilyen is van.

2009. dec. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De akkor csak velem van a baj...mert nekem olyan hogy első benyomás nincs:D mármint van de én előbb meg akarom ismerni a másikat minthogy akármilyen véleményt is kialakitsak.
2009. dec. 31. 12:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok ezzel, hogy hamar eldöntöm, hogy az illető értékes ember, avagy nem. Eldöntöm abból, hogy 1 adott közösség, ami értékes emberekből áll, hogyan viszonyul hozzá, eldöntöm a beszédstílusából, a poénjaiból, külsejéből, öltözködéséből. Akárki akármit mond, ezek alapján elég gyorsan lehet megbízható képet kapni valakiről. Ezek alapján az embereket 2 csoportba osztom: 1. Akik úgymond értékes emberek, ezeknek keresem a társaságát, az utóbbi időben szerencsére ők a társaságom, a barátaim. 2. Akik nem értékes emberek, mert az előbbi csoport tagjai lenézik őket, hülye vicceik vannak, túl sokat pofáznak, buták, haszontalanok. Ezekkel nem nagyon foglalkozom, mert időpocsékolás, nem érzem magam jól velük.
2009. dec. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De gondolom te sem hobbiból szidod ezeket az embereket, vagyis ha nem csinál semmit sem akkor is "osztod". Amúgy ha valaki nem tökéletes a szemünkben miért kell egyből elítélni? Senki sem tökéletes és vannak akik mégis ítélkeznek...
2009. dec. 31. 14:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Az "értékes" emberek sem tökéletesek, csak jobbak, mint a "haszontalanok". És én nem ítélem el az utóbbi csoportot, csak nem foglalkozok velük.
2009. dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!