Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az egyetem tényleg olyan mint...

Az egyetem tényleg olyan mint amilyennek a filmekben leírják?

Figyelt kérdés
2014. jún. 2. 01:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyennek írják le a filmekben?
2014. jún. 2. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az amerikai filmeket ne hasonlítsd a magyar valósághoz. Biztos nem hasonlít egymásra a kettő.
2014. jún. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az amerikai egyetemekere gondoltam. Könnyű bejutni, állandóan buli van, nagyrészt jó csajok járnak oda stb..
2014. jún. 2. 10:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy könnyű-e bejutni, az nézőpont kérdése. Mivel sok éve nincs felvételi a legtöbb helyre, hanem a viszonylag könnyű érettségiből viszed a pontokat, így ha jók a középiskolás eredményeid, könnyű bejutni.


Bulik tényleg vannak, rengeteg, persze rengeteg pénzbe is kerül, bár ez úgy tűnik, hogy a fiatalok többségének nem probléma.


Csajok vannak mindenhol, egyetemeken kívül és belül is.


Nem ebből áll azonban az élet, és ha az ember elengedi magát, gyorsan kivágják a fenébe. Kell bizony tanulni is, nem is keveset, és hozni az eredményeket ahhoz, hogy tartósan egyetemista maradhass.


Az amerikai mintáról még annyit, hogy ami a filmekből kimarad, az az, hogy ott iszonyat magas tandíj van, állami támogatás nincs, max. hitel, így ott csak a gazdagabb rétegnek adatik meg a tanulás. Sok mindennel van ez így ott, még az egészségüggyel is.

2014. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!