Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Villamosmérnök hallgatók!...

Villamosmérnök hallgatók! Hogy bírjátok a villamosmérnök szakot? Mennyire stresszes, és nehéz? Tényleg annyira nagyon kőkemény a matek?

Figyelt kérdés

2014. máj. 26. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
kemény az biztos, de ha nem vagy puding menni fog ;)
2014. máj. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Ha bekerülsz akkor ne érezd úgy, hogy előtanulmányaid elegek, ha nem tanulsz akkor nem fog menni, sajnos az első évemet én is eltrógerkedtem, mert szakközépből jöttem :S
2014. máj. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze én is szakközépből jöttem, de nem is azért mennék egyetemre hogy "eltrógerkedjem" :D meg olvastam olyanokat is hogy vannak olyan tapasztalatok is hogy aki gimiből jött, fizika érettségivel meg mondjuk egy jobb matekkal, az eléggé kínlódott, meg van rá ellenpélda is hogy akinek meg nem voltak különösebb tanulmányai egyetem előtt ilyen téren, az meg jól teljesített. Az első válasza teljesen korrekt hogy nem kell pudingoskodni, csak nem akarok teljesen megőszülni egyetemi éveim alatt :D
2014. máj. 27. 10:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Meg még arra lettem volna kíváncsi hogy néztem hogy matekból inkább olyan témakörök vannak hogy: vektorok, de ez minden szinten, minden mennyiségben, integrálás, deriválás, függvények, egyentletrendszerek, meg mátrixok. Igaz hogy ez teszi ki a matek nagyobb részét?
2014. máj. 27. 10:43
 5/7 Hengerelőhereverem ***** válasza:

Matek I.:

-Komplex számok

-Vektorok(terület és szögszámítás, skaláris szorzat, ilyenek)

-Függvény analízis(egy fv felrajzolás, infelxiós pontok, határértékek)

-Deriválás és határozatlan integrál számítás



Matek II

-Integrálás(fourier sorbafejtés, határozott integrálszámítás egyszerű függvényekkel táblázatot lehet használni vizsgán és ZH-kon is)

-Tayorsorok

-Valószínűségszámítás

-Differenciál egyenletek megoldása(próbafüggvénnyel és La-place transzformációval is)


Ha ezeket tudod akkor a Matek nem gond, csoport társaim közül sokan áramköröket összekötni nem tudtak laboratóriumi órákon.(pl nem tudtak megvalósítani egy tranzisztoros erősítő kapcsolást áramköri elemekkel, mert nem értették ez, hogyan működik a gyakorlatban)


Ha ezeket így érted akkor Matek és Villtan nem probléma.

2014. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
de ne aggódj a dolgon, azért vannak az előadások hogy elmagyarázzák, onnantól pedig keményen tanulni és gyakorolni ;) (első voltam)
2014. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezek igazán hasznos információk voltak, nagyon köszönöm! :)

Még annyi kérdés jutott eszembe pusztán kíváncsiságból hogy mi a véleményed, hogy vannak (én most a Kandó-ra gondolok)szakirányok a VIK-en belül, mint a Automatizálási,Mikroelektronika és technológia,

Infokommunikációs technológiák,

Információ-technológiai rendszerek,

Műszer-automatika,

Villamos-energetika


Még nem igazán látom át komplexen ezeket, hogy mit takarnak pontosan, szerinted melyik a legérdekesebb vagy a "legjobb"?

2014. máj. 27. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!