Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az gáz ha 23 évesen szakmával...

Az gáz ha 23 évesen szakmával meg érettségivel 49 ezres közmunkára kell mennem nem szégyen?

Figyelt kérdés
2014. jún. 3. 07:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Gáz, és szégyen, de NEM NEKED, hanem a kormányunknak. Nagyon értékes (a piac szempontjából mondom, tanult, diplomás) emberek is vannak szép számmal a közmunkások között! (mert amúgy természetesen minden ember értékes!).


Ne szégyelld, bátran és felemelt fejjel végezd, ha most ez van... ez is csak egy átmeneti állapot, majd lesz más! :)

2014. jún. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Golan Trevize ***** válasza:
0%
Ha van szakmád, miért nem mész el dolgozni?
2014. jún. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mi a baj a szakmáddal? Amúgy nem szégyen, hanem egy átmeneti állapot, örülj most a lehetőségnek és tegyél érte, hogy ne sokáig legyen ez a helyzet.
2014. jún. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

#2,#3: kiábrándító lesz, amit mondok, de tudjátok, azért van munkanélküliség, mert a betölthető állások száma jóval kevesebb, mint az adott szakmával rendelkezők száma.

Röviden: azért nem dolgozik a szakmájában, mert nincs megfelelő állás.


Kérdező: nem ez a gáz. A gáz az, hogy lassan már az országhatáron belül nem lehet értelmes, normálisan fizető munkát találni. Protekció nélkül még diplomával is nehéz olyan állást találni, ami tűrhetően fizet.

2014. jún. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A szakmámban nem tudok elhelyezkedni mert nincs gyakorlatok, de hogy legyen ha nemtudok benne dolgozni?
2014. jún. 3. 12:00
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
Nem biztos h ez most neked szól, de az is elgondolkodtató, h miért megy mindenki főiskolára és egyetemre, főleg olyan szakokra, amiből többszörös túlképzettség van? Pl. természettudományi szakos tanárokból borzalmassan kevés van, főleg a fizika-kémia részen, ha valaki arra megy biztos állása van.. és ne jöjjön nekem senki azzal, hogy jajj csak 130 ezret keresek, és jajj bent kell lennem 4ig úgy hogy déltől semmit sem csinálok.. itt a példa, hogy hiába van szakmája az embernek, munkája nincs.. bátyámnak 2 szakmája van, mégis egy 3. munkakörben dolgozik amiről semmi papírja...
2014. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6: két okból.

Egyrészt manapság ez már divattá vált, hogy mindegy, miből, de kell egy diploma.

Másrészt meg sokaknál "elvárás" ez, teljesen mindegy, hogy a gyerek mennyire buta, tehetségtelen, azért tuszkoljuk el valami alibiszakra, csak hogy elmondhassuk, hogy a gyerekünk diplomás.


Viszont azt látom, hogy még csak távolról sincs semmi halvány fogalmad a tanári pályáról, ha szerinted az annyiból áll, hogy bemész délre, és tanítasz 3 órát.

2014. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én egyébként azon az állásponton vagyok, hogy az ember ha csak teheti, próbálja azt az utat bejárni, amit szeretne, és amiben jónak érzi magát. Nem árt persze, ha több lábon is tud állni, de csak azért egy adott szakra menni, mert "az most jól fizet", biztos út a boldogtalanságba.


A fizika szak nem véletlenül hiányszak. Meglehetősen kevesen érik el természettudományos tudásban azt a szintet, amivel már egy fizika szakot el tudna kezdeni. Akiben meg megvan ez a tudás, az meg nem tanárnak fog menni, hanem pl. mérnöknek.

Tetszik vagy sem, most bizony a fizetéssel fogok jönni (bár némi fizetésemelést eszközöltek most a pedagógusoknál, csak épp arról nem beszélnek, hogy mellette a terheiket is a másfélszeresére emelték), de még így is jobban megéri, ha nem tanárnak megy.

Továbbá nem mindegy, hogy mennyire megterhelő az a munka. Persze, #6-os és sok hasonló hozzáállású ember ezt úgysem tudja megérteni, de egy tanár munkája messze nem csak annyi, hogy "bemegyek, megtartok 2 órát, és végeztem", hanem ennél jóval több. Nem csak az adminisztratív dolgokra meg a dolgozatjavításokra kell gondolni, bár az is tény, hogy egy dolgozatot rendesen, szakszerűen összeállítani, és rendesen kijavítani (nem csak ránézni, és pofára ráírni a jegyet) bizony nem 20 perc. De emellett még bizony az órákra készülni is kell (van, hogy nem is keveset), meg számtalan olyan esemény van, amikor munkaköri kötelességed részt venni, akár még hétvégén is.

Emellett persze felelj meg mindenkinek, viseld, hogy akármit csinálsz, mindig lesz, aki támad. (Hiába csinálsz mindent tökéletesen, egy tanár mindig rengeteg támadást kap.)

Persze, lehet másképp is csinálni, megteheted, hogy magasról tojsz az egészre, és akkor tényleg csak azt a heti huszonakárhány órát kell a munkahelyen töltened, csak így nem fog rád nagy karrier várni. De ezt hiba lenne a pedagógus pálya jellemzőjének tekinteni, számtalan más munkahely/állás/szakma van, ahol könnyen kivitelezhető a színvonaltalan munka és a lógás.


Azt már meg sem kérdem, hogy te mondjuk miért nem fizika-kémia szakos tanárnak mentél, ha az annyira jó?

2014. jún. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Lehet nincs elég információm a tanári munkával kapcsolatban, mivel még nem voltam az. De elég sok ismerősöm van, akiktől hallok is, és tapasztalok is dolgokat. Viszont kemény fizikai munkát, gyári munkát már végeztem huzamosabb ideig, és tudom mit jelent megszakadni 70 ezer forintért. Ezzel szemben amiket mondjuk a tanári munkáról hallok, a kanyarban sincsenek, majd kétszer annyi pénzért... nem lenézni akarom őket, de szerintem ez túl van misztifikálva, ettől függetlenül azt vallom hogy a tanároknak semmi tiszteletük a gyerekek előtt, de a fizetésben nem csak ők, az egész ország van lemaradva, így őket még a társadalomban elég jó helyre sorolnám, ehhez képest lényegesen több tőlük a panasz és nyávogás a munkájukra.. személyes tapasztalat, hogy a most bevezetett munka idő előtt, 7:30-ra beért, 11:40 kor pedig ment haza több tanár. ha kell is dolgozatokkal, egyéb felkészüléssel foglalkozni, nehogy beleszakadjanak már.. más éhbérért, ami sokszor arra sem elég, a belét kidolgozza..
2014. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért nem mentem fizika-kémia szakos tanárnak, mert ha már van képességem a fizika megértéséhez, inkább nagyobb volumenű dolgot vállalok, amivel a társadalom hasznára lehetek. azért javasoltam mondjuk a fizika kémia szakos tanárt, mert aki erre vállalkozik, szinte lehetetlen megbuknia, mert átrugdossák mindenhol, csak menjen már végre tanítani
2014. jún. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!