Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a bírósági...

Mi a különbség a bírósági végrehajtó és a bírósági végrehajtási ügyintéző között?

Figyelt kérdés
Egy állás miatt kérdezem, mert nekem nem egyértelmű a különbség és az sem, hogy az utóbbi mit csinál.

2014. jún. 3. 16:29
 1/4 anonim válasza:
Szerintem a végrehajtó az, aki a jogerős bírósági határozattal kimegy és elhozza az adóstól azt a tárgyat, ami fedezi (vagy a közelében van) a szóban forgó összeget...az ügyintéző pedig aki intézi a papír ügyeket ill. telefonálgat addig, amíg a jogerős bírói határozat meg nem születik...
2014. jún. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tyukszem válasza:
teljesen más. a végrehajtó folytatja le a teljes végrehajtási eljárást. a végrehajtási ügyintéző a bírósági tisztviselő, és a bíróságon dolgozik. a végrehajtás elrendelésénél ( vh.lap kiállítása) működik közre, és mint foganatosító bíróság alkalmazottja pl. beterjesztéseknél.
2014. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és akkor gondolom a végrehajtási ügyintéző nem találkozik az ügyfelekkel, már úgy értem, hogy nem kell kimennie foglalni, meg ilyesmi?
2014. jún. 4. 14:09
 4/4 anonim ***** válasza:
A bírósági végrehajtási ügyintéző vagy a bírósági végrehajtó, vagy a bíróság alkalmazottja. Ügyviteli feladatokat csinál, átiratokat és jegyzőkönyveket szerkeszt, hatósági átutalási megbízásokat (inkasszót) ad ki, stb., ő csinálja a papírmunkát. Ügyfélfogadási időben ő tájékoztatja az ügyfeleket, illetve telefonon fogadja a hívásokat.
2014. aug. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!