Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A nővérem el nyom? (társaságba...

GVivi kérdése:

A nővérem el nyom? (társaságban) csak normális válaszokat kérek nem hülyeségeket! Köszönöm előre is

Figyelt kérdés

vagy nem tudom h milyen kérdést kellene feltennem....szóval tetszik egy srác na és ....egy előkészítőre mind a ketten járunk,na meg nővérem is.és most nem jött mert nem ért rá vagyis el kellett mennie valahova.és ez a srác ott volt.meg én is.és sokkal fel szabadultabbnak éreztem magam amikor meg ott van tesóm akkor meg feszélyezetten.ez mitől lehet?szóval sokkal többet nevetek amikor hülyéskednek meg merek szólalni nem az hogy vajon mit szól ehhez csúnyán nézne-e rám ha ezt mondanám.

ez mitől lehet??



2014. jún. 3. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Túlságosan befolyásol téged a nővéred. Én arra gondolok, hogy kettőtök közül ő lehet a bátrabb, közvetlenebb személyiség és ebbe te már bele is törődtél. Megszoktad, hogy ő a vezéregyéniség. Viszont ha nincs ott melletted akkor te is megpróbálsz jobban részt venni a közösség életébe.

Ezen úgy tudsz változtatni, hogy megpróbálsz kicsit önállóbb lenni, nem mindig tőle függni...Legalábbis abból amit így leírtál az jön le, hogy tőle függsz, és nem igazán az, hogy elnyom téged.

2014. jún. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az a helyzet hogy én vagyok a bátrabbik és nagyon érdekel tesóm véleménye ami engem is zavar de befolyásol.szóval ha azt mondja hogy rossz ez a zene de nekem tetszett mi előtt ő meghallotta volna én is azt gondolom hogy szar...de utána el gondolkodom és a saját véleményemet veszem elő.talán az is zavar hogy túlságosan is anyáskodó...köszi:)
2014. jún. 3. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mersz nővéred mellett úgymond jobban önmagad lenni, mert valahol tudod azt, hogy nővéred már beazonosított téged különböző jellemzőkkel, és a jelenlétében ettől nem tudsz elvonatkoztatni.

Tehát a megoldás az lehet, hogy észreveszed, te nem egy valamilyen személyiség vagy, hanem egy változó és független emberi lény. Azért zárulsz be automatikusan nővéred jelenlétében ebben a helyzetben, mert az a kép amit nővéred rólad kialakított önmagában, az megkérdőjeleződne számára.Vagy furcsa lenne, és ez a helyzet valószínű zavarna téged.

A megoldás, hogy ne foglalkozz a következményekkel.

Azzal, hogy vállalod egy másik oldaladat is nővéred jelenlétében, csak megerősíti azt, hogy nem függhetsz senkitől sem!

Ne tarts a következményektől, mert nincs veszíteni valód.

Tesztelgesd a helyzeteket, és erősödj meg önmagadban!

Mindig azt tedd, amit épp szeretnél.

Vonatkoztass el nővéredtől, nem függhetsz senki véleményétől sem!

2014. jún. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen.és még igaz is!! :)
2014. jún. 3. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!