Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » OKJ-s felsőfokú szakmai...

Paradicsom31 kérdése:

OKJ-s felsőfokú szakmai vizsgabizonyítvánnyal rendelkezők minimálbére mennyi?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A fent leírt kérdésemre szeretnék választ kapni. Arról tudok, hogy a diplomával rendelkezőknek magasabb a bérezés. Esetleg OKJ-s felsőfokú szakmai bizonyítvánnyal rendelkezőknek is magasabb kicsit? Ha igen, mennyivel? Most tettem sikeres felsőfokú vizsgát, és kerestem választ a kérdésemre, de sajnos nem találtam. Aki tud, kérem adjon hiteles választ!

Megköszönném a válaszokat!


20/L



2014. jún. 6. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:

BRUTTÓ: 118.000 Ft/ hó

Havi összes nettó jövedelem: 77.290 Ft / hó

Azonban ez csak akkor van, ha középfokú végzettséget igénybe vevő állásra vesznek.

A munkaadó felvehet alapfokú végzettséggel is akkor minimálbérrel fog bejelenteni, ez is előfordulhat.

Ekkor a fenti összeg 66.483 Ft/ hó NETTÓ összegre módosul.

Ez sajnos azért van, mert az OKJ-s felsőfokú végzettség, nem tudom most most hogy van de 55-s számmal kezdődők azt hiszem azok voltak a felsőfokúak viszont azt nem nagyon hangsúlyozzák,hogy az csak szakmai felsőfokú végzettség.

Felsőfokú végzettségnek csak a diploma számít.

Továbbá tévedsz a diplomásoknak sincs magasabb bérezés, csak ha a szakképesítésekhez kapcsolódóan veszik fel őket, akkor is a minimum a fenti BRT 118 jár.

2014. jún. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. jún. 10. 23:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszke
2017. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!