Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Önvédelmi fegyverek?

Önvédelmi fegyverek?

Figyelt kérdés
Hello hello, milyen fajta önvédelmi fegyvereket tudnátok ajánlani utcai támadásnál? ( nem én támadok :D )
2014. jún. 7. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
bab, lencse, ternészetesen ezeket incidens előtt fogyaszd el hogy legyen ideje a szervezetednek előállítani a vegyi fegyvert aztán van kés, bot, olló stb.
2014. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Hello hello, egy Hummer típusú személygépkocsi tetejére felszerelsz egy 360 fokban elforgatható, 10 centiméter hosszúságúnál nem nagyobb Pitbull terriert. Viperát viszont sajnos nem hordhatsz magadnál, mert nagyon nehéz hozzájutni az ellenméreghez. Amúgy meg gáz-riasztó fegyvert bármelyik fegyverboltban beszerezhetsz. Az jó, mert többségében elég nehéz (a spiáter anyag, amiből készül), s így viszonylag messzire el lehet hajítani.
2014. jún. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak amúgy igaza van, mert a csilis babban például ugyanaz az anyag van, mint a paprika sprayben (kapszaicin, vagy mi), úgyhogy az nagyon hatásos ha valami módon az elfogyasztott ételt a támadóra tudod üríteni. De vehetsz egyébként pult alól állatok elriasztására viszonylag nagyobb töltőtömegű gázsprayt is. Ez szerintem elég hatásos lehet, viszont legalább illegális, ha magadnál hordod. De amikor megtámadnak, valószínüleg úgyse lesz ott a rendőr hogy megbüntessen érte.
2014. jún. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon viccesek az előttem szóló srácok, de szerintem adok egy értelmes választ is a kérdésre, ha nem probléma!

Vannak legálisan magadnál tartható önvédelmi eszközök és vannak legálisak! Tapasztalataim szerint, ha az utcán betalál egy sittes tolvaj cigány, akkor magasról le van tojva, hogy milyen fegyverek engedélyezettek és milyenek nem! Csak az a lényeg, hogy megúszd!

A legegyszerűbb a kés! Ide bármilyen "bökő" besorolható! Nekem személyszerint pillangókésem van, amit használni is tudok, de ez egy viszonylag bonyolult jószág! Én egy egyszerű rugós bicskát ajánlok, mint amilyennel roma barátaink is dolgoznak!

Van boxer és vipera! Ezekkel tudni kell bánni, ugyanis ha nem tudsz akkor könnyen eltörhet az öklöd vagy kicsavarhatják a kezedből! Azonban ha tudod őket használni, akkor nagyon hatékony bestiák lehetnek!

Gázspray, paprikaspray is hatásos! Elsősorban a töltőtömegtől függ a utcai legalitása, de ez tényleg mindegy! Nem mindig célra vezető, ugyanis ha esetleg túl nagy a távolság vagy szemből fúj a szél, akkor nem biztos, hogy hatékony, sőt még te is kaphatsz az arcodba az anyagból!

A gázpisztoly az egyik legjobb önvédelmi fegyver! A helyi kapitányságon ki tudod rá váltani a viselési engedélyt és akkor teljesen legálisan magadnál tarthatod az utcán is! Legtöbbször egy éleshelyzetben nem is kell alkalmazni a pisztolyt, ugyanis a legtöbb támadó azonnal meghátrál, ha egy lőfegyverhez hasonló tárgyat rántasz elő a zsebedből!

Az én kedvencem a sokkoló! Ha kellően tudsz vele bánni, akkor gyorsan meg lehet vele blokkolni a támadót! Célszerű külföldről beszerezni/megrendelni, ugyanis itt Magyarországon sok a bóvli! Valószínűleg külföldről amerikai töltős sokkolót fogsz tudni importálni, amit Magyarországon nem tudsz "utántölteni", ezért be kéne mellé szerezned egy átalakítót, de ez nagyon olcsó!

Na dióhéjban ennyi, ezeken kívül még rengeteg önvédelmi eszköz létezik, én csak pár darabot emeltem ki! Remélem tudtam segíteni!



#USBORNE

2014. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a normális választ, végre valaki! :D
2014. jún. 18. 14:54
 6/6 Balduin válasza:
Nem vagy hülye kedves 4. válaszolò. Viszont a 3. bekezdèsedben gyönyörűen felsoroltad hogy mik azok az önvèdelmi kèzifegyverek amik abszolút illegálisak nem csak Magyarországon hanem szinte mindenhol a világon. A rugòs bicska, a boxer, a vipera - mi az hogy tökmindegy hogy mivel vèded magad csak megúszd? Ezekkel sec perc alatt elkapnak ráadásul alig lehet beszerezni őket. Ha elkapnak mert használtál egy ilyet nem csak azt húzzák rád hogy nálad volt ès komoly sèrüléseket okoztál vele, hanem azt is hogy illegális tehát honnan szerezted be.
2014. okt. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!