Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Építkezésen egy nő is tud...

Építkezésen egy nő is tud dolgozni?

Figyelt kérdés
Vannak olyan munkák amiket rábíznának szívesen a kőművesek? Építészhallgató vagyok és szivesen mennék nyáron dolgozni,hoby kivitelezésben élőben is lássam,hogy mi micsoda. Viszont ha semmi hasznom nincs csak téblábolok, azt nem néznék jó szemmel. Lelkesnek lelkes vagyok, csak kérdés,higy fizikailag mennyire bírnék pl mondjuk betonozni lehet nem, meg vannak olyan melók amik meg szakértelmet kívánnak. Szóval vannak olyan dolgok amiket én is meg tudnék csinálni jól?

2014. jún. 7. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

Ha betonozni, falazni nem is, (bár anyagot mozgatni ott is tudnál csak sokat nem tanulsz belőle) de gipszkartonozni, burkolni Te is tudnál (ha mást nem segédmunkásként "kézalá" dolgozni.

De abban tökéletesen igazad van, hogy sokat segítene, ha a kivitelezést is látnád.

Más.

Miért nem inkább egy tervezőnél vagy tervezőirodában próbálkozol gyakorlatot szerezni (ahol mondjuk van műszaki ellenőrzés is, mert akkor a kivitelezést is látnád)?

Saját vélemény férfiként, hogy nőként (a párom dolgozott munkahelyi mérnökként) a kivitelezés "nehéz" munka (koszos, sokszor nem irodai körülmények között vagy, télen hideg, ami a nőknek nem túl jó), a másik az, hogy a munkások nehezen fogadnak el főnöknek, főleg fiatalon.

2014. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. :) Ezt a kivitelezősdit csak mostanra, nyári munkának gondoltam, hogy azért mégis lássam milyen. Épületszerkezetekből rajzoljuk a csomóponti rajzokat orrba-szájba,de hogy az élőbe micsoda... Tehát, az hogy télen milyen nem érdekes, később sem szeretnék ebben dolgozni előreláthatólag. Tervező szeretnék lenni, a szakmai gyakomat is tervező irodában szeretném teljesíteni.Még van jó pár évem is hátra a suliból. Ez csak egy segítség lenne magamnak, mivel gimnazista voltam ,nem építőipari szakközepes mint sokan az egyetemen.
2014. jún. 8. 12:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem!

Ezek szerint osztatlan képzésre jársz?

Nekem egyszer azt mondta egy tervező kolléga, hogy nem jó, ha valaki kivitelez meg tervez is, mert nem a tervezésre koncentrál, hanem azt keresi, hogy hogyan lehet azt a legkönnyebben kivitelezni. (van benne valami)

A csomópontok meg jó dolgok, de csak ritkán valósulnak meg a papírforma szerint :). De tudni kell! :( (kellene)

2014. jún. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, BSc-n vagyok jelenleg, Ybl-ös vagyok,nem BME-s. Lehet van benne valami, de az szerintem annyira nem baj ha az okosabb megoldásokat keresi valaki. Meg csak "belekóstolni" szeretnék ebbe a kivitelezősdibe. Legalábbis most úgy gondolom.
2014. jún. 10. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!