Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » S. O. S Vizsgára kell. Hogy...

S. O. S Vizsgára kell. Hogy mondanád angolul? Ez így helyes? (többi lent)

Figyelt kérdés

Angol vizsgám lesz és az egyik tételemet azzal a mondattal szeretném kezdeni, hogy: Hogy őszinte legyek, ez egy nehéz kérdés, mert nehéz eldönteni, hogy optimisták, vagy pesszimisták legyünk a jövőt illetően.


Mivel a szókincsem megvan hozzá, de a "hogy optimisták vagy stb" résznél elakadtam nyelvtanilag, beírtam a google fordítóba (ami amúgy tudom hogy egy rakás szar, de kivételesen elfogadtam amit kiírt) Utána néztem és ez elvileg egy használt nyelvtan. beágyazott kérdés vagy mi...


Angolul AZ ÉN verzióm szerint így szólna a mondat: "To be honest that's a difficult question, because it's hard to decide whether to be optimistic or pessimistic about the future."


KÉRLEK SEGÍTSETEK!Nagyon kéne, mert nem akarom rögtön egy hibával indítani a tételemet...


KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!MEGY A ZÖLD! :)



2014. jún. 7. 16:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja, még annyi hogy elvileg a "whether" helyén állhatna "if" is...:)


Hasonló mondat:"Jenny doesn't know whether to study for her test or go to a movie with friends."

2014. jún. 7. 16:24
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem jónak tűnik bár én még csak 10.-es vagyok....
2014. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én 11.-es de csúsztatott éven vagyok (4+1-es re mentem) így 10.-es anyagot veszek. :)


Hát, nekem is jónak tűnik, de nem vagyok benne 100%-ig biztos...jó lenne tudni, hogy ne kelljen félve belekezdenem a tételembe majd a vizsgán. :)


De köszönöm a válaszod!

Várom a továbbiakat is! :)

(ment a zöld)

2014. jún. 7. 16:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, magamtól azt mondtam volna, hogy "...whether we should be optimistic or ... " de nem tudnám megindokolni, hogy miért.
2014. jún. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, azon én is gondolkodtam...de mivel ismeretlen alanynak is szokták venni az ilyen globális jelentésű kijelentéseket, elfogadtam ezt a verziót is. Még nem tudom, lehet majd inkább we shouldra változtatom...


Mindenesetre köszönöm! :)

2014. jún. 7. 17:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fontosabb, hogy ne agyalj ilyen részletkérdéseken. Lövésem sincs, hogy mi miért van úgy az angol nyelvtanban, ahogy, de évek óta angol nyelven dolgozom jó pozícióban világszervezeteknél, tartok előadást egyetemeken, és 90%os a TOEFL-t nyomtam különösebb erőfeszítés nélkül. Senki nem is várja el a tökéletes angolt szinte sehol, inkább azt, hogy ésszel és kifejezően alkalmazd amit tudsz. Hajrá!
2014. jún. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
wether helyett if she should go... és az első részben To be honest ...
2014. jún. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

And is it correct? :D

I watch many films in original version or subtitled films and i often I read English sites about themes i'm interested in.

2014. jún. 8. 11:48
 9/11 anonim ***** válasza:
I often read....
2014. jún. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hupsz, azt elírtam. Természetesen nem így gondoltam. De köszi! :)
2014. jún. 9. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!