Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá? Mit tegyek?

Hogyan vegyem rá? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
már 3 éve vagyunk együtt a párommal. Én 32,ő 36. Én már nagyon arra hajlanék, hogy vegyünk közösen házat, és kezdjünk bele a közös életbe, mert még otthon lakik.Tény nincs elég pénzünk hogy kp-ben vásárolnánk házat, de ha nincs más kölcsönfelvétellel. Egy ideje még rajta is volt az ügyön hogy néztünk pár házat, de mindig mikor nem beszélek róla, nem unszolom hajlamos elfelejteni mit is kezdtünk el. a kölcsönügyekben is azt mondja menjek én kérjek papirokat, hol érdemesebb.De azt látom sajnos hogy nem önszántából akarja ezt az egészet, csak azért mert mondom neki.De nem értem?!már 37 lesz 1 honap múlva,és nem értem mire vár.Gyerekeket imádja,engem is szeret, és úgy érzem nem keres mást, és nem egy bulizós,mivel soha nem megy sehova.Nem tudom mit tehetnék, hogy végre rájöjjön, nekem pl. ketyeg a biologiai órám, és már babát is vállalnék szívesen, de amíg nem haladunk a házzal, én idehaza nem szeretném, pláne nem úgy hogy nem élünk együtt.Össze kellene költöznünk, de nem tesz semmit ez ügyben.Tegyek én?mert lehet akkor lépne velem együtt. De félek akkor meg kifogásokat fog találni, hogy ez azért nem jó mert, a másik azért mert.Viszont azt is látom ha lenne egy olyan ház ami tetszik neki, és olcsó, belemenne.de elég nagyok az igényei így pénz nélkül,hogy bármibe nem hajlandó belevágni.fogalmam sincs mit akar, mert ha kérdezem akarja e, azt mondja igen, de nem tesz semmit érdekében.Mit tegyek?
2014. jún. 17. 12:41
 1/4 Imola Ágnes ***** válasza:
2 lehetőség van:vagy leültök, és őszíntén megbeszélitek, hogy ki mit akar, ki mit szeretne, és ki mitől fél, vagy ha ez nem megym akkor semmi de semmi értelme összeköltözni
2014. jún. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen ez az ami már megtörtént, de vele nem lehet beszélni. azt mondja ha megkérdezem hogy te nem akarod?Hogy de, de hova ha még nincs is megfelelő ház.na de nem is keresi?!Akkor hol legyen?Na jó egy dolog ami melette szól, az az hogy reggel 5-től este 8-ig dolgozik. tehát nagyon ideje nincs még netezni sem, mert nincs a közelében internet.Viszont épp az imánt mondtam neki hogy most elkezdek keresgélni házakat, és ha egyik sem tetszik elhagyom.Erre azt mondta csak hogy hagyj???Mondom az szép volt.Mert hogy én mindent kitekerek, erre meg azt mondta.Mert hogy én mondtam hogy elhagyom.Szóval most vagy hülye, vagy én nem beszélek vele szépen, vagy nem tudom.Beszélni nem lehet vele. egy darabig keresgép hiteleket a neten, házat, majd feladja és minden ugyan úgy megy tovább. semmit nem tesz.Bevan gyöpösödve?neki így jó és kész? vagy mi a baja?szeretném végre tudni.Mert tudom hogy szeret, de nem sokat tesz azért hogy együtt élhessünk.nagyon elvagyok keseredve.
2014. jún. 17. 13:05
 3/4 Imola Ágnes ***** válasza:
Nem tudtok egymással beszélni. Nem tudom kinek a hibája, ki hol rontja el, de mi lesz így a továbbiakban? Ha lesz egy ház, de tele lesztek közös felelősségekkel, közös problémákkal. Mi lesz akkor, amikor mindketten ingerültek lesztek? Hogy beszélitek meg a gondokat, ha most sem tudjátok. Pont ugyan azt amit leírtál itt nekem, mond el neki is. Őszintén, nyiltan....nyugodtan. Ha nem fogja fel, akkor nincs kivel tervezned. De ha nem tudjátok megbeszélni, akkor sincs.
2014. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazat adok,de ha két ember ennyire szereti egymást mint mi ketten, hogy az 1000. összeveszésre is kibékülünk,és valahogy, igaz elég nehezen de azon vagyunk hogy meg oldjuk hogyan hagyjuk el egymást?Ő sem akar mással lenni,és én sem. Tény a komunikálásunkal van némi probléma mert eléggé különbözünk sok mindenben.de pont ezért vonz engem annyira, és talán én is őt.Nehezen beszélünk meg dolgokat, mert ő hajlamos struc modjára viselkedni. beszélek neki, és ahelyett hogy vissza reagálna, ha nem tetszik a téma elhallgat,és megsértődik.A falnak tudnék menni olyankor. biztos vagyok benne hogy a megbeszélésünkben van a probléma. Talán fél?de akkor miért nem mondja el?én már próbáltam szépen is beszélni vele.
2014. jún. 17. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!