Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A cigányok azért viselkednek...

A cigányok azért viselkednek így, mert más faj, vagy mert más kultúrájuk van?

Figyelt kérdés

2014. jún. 20. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Más kultúrájuk van, persze sokat számít az idő is, amit egy adott területen eltöltenek, asszimilálódnak, vagy bizonyos értelemben elszigetelődnek, mert nem tudnak beilleszkedni, nem fogadják el vagy be őket.

De azért "alapszabály" az, hogy a kisebbségnek kell inkább alkalmazkodni bizonyos dolgokban a befogadás érdekében.

2014. jún. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A magyarok szerinted? Cigányabb a cigánynál! (kinek nem inge...) Ők összetartanak! soroljak pl-kat? sztem nem kell!
2014. jún. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Enesen89 ***** válasza:
22%

Hát én cigány vagyok. Mi szerintem (én és a családom, közelebbi rokonaim) nem viselkedünk "így". Nem őrzünk semmiféle roma hagyományt, és nem gondolom, hogy másként élnénk, mint a nem romák. Igaz a mi közelûnkben cigányok inkább csak a rokonaink voltak, mások nemnagyon, de nem ettől függ ez szerintem. Ha valaki aljas akkor bárhol aljas..

Most akkor én nem vagyok cigány, mert nem "úgy" viselkedek? Vagy mi? Észre kellene már venni, hogy bizony vannak normális romák is, csak az fel sem tűnik !?

2014. jún. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző, pontosan ugyan ez a helyzet nálunk is, letisztult környezet, olyanok vagyunk mint a normális emberek. A környékbeliek bár nem mondják, de azért látszik rajtuk, hogy tisztelik a kivételt. :)

Egyébként nem arról van szó, hogy nem tűnik fel nekik, csak a többi, akikből sajnos több van, miattuk alakult ki egy általánosítás. Ezért is van, hogy a cigány szóról a bűnözésre asszociálnak az emberek. Természetesen közrejátszik a média minden formája. A szülők is belenevelik az ő nézeteiket a gyerekekbe, de ez nem az ő hibájuk, hiszen ő beléjük is nevelték. De bekell látni, hogy ez az egész nem lenne, ha 75% többsége a romáknak nem lenne olyan amilyen. De tudod, engem nem érdekel mivan a többi romával amíg az én családom normális, illetve amíg engem elismernek, amíg én becsületes polgár vagyok, ameddig én tudom magamról, hogy tisztességes polgár vagyok és nem vagyok az ő alacsony szintjükön.


Kedves kérdező, témához vissza térve a kérdésedre a válasz: NEM.

Szimplán azért, mert a többség egy tudatlan, tanulatlan, ember. Kultúrájuk ? Viccnek is rossz, nem hogy kultúra, de még egy iskolát sem járnak ki normálisan. Természetesen vannak kivételek, akár én, akár az előttem szóló.

2014. jún. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Enesen89 ***** válasza:
16%

Mennyivel lehet értelmesebb az a magyar ember a romától, amelyik nem tudja beismerni, felismerni, hogy igen is van kivétel és nem minden roma egyforma !? Persze, megértem én is, hogy nem szeretik a 'büdös cigányokat', ahogy te sem, és én sem, de azért az általánosítás engem akkor is zavar. Bár egyébként ennek a fent fogalmazott "így"-nek még talán 'örülni' is kellene, ez egy finom megfogalmazás a többihez képest. Én borzasztóan levagyok sújtva, hogy tenyleg milyen a cigányok többsége. :( és mérhetetlenül tudok haragudni arra a magyarra, aki nem akarja meglátni a kivételt. Mert szerintem tudja, hogy van (biztos, hogy tudja), de már csak fajgyűlöletből sem ismeri be.

A kérdésre irt valaszoddal egyetértek én is.. Sajnos :/ :)

2014. jún. 21. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Enesen89 ***** válasza:
16%
Ja még annyit írnék kedves kommentelő, hogy én sem vagyok iskolázott. De mégis olyan vagyok, amilyen.. Nem vagyok tudatlan. Ha csak annyi lenne a baj velük, hogy tudatlanok, az önmagában nem járna ilyen viselkedéssel és életvitellel. Ez vmi más, amit neked már nem kell magyaráznom. :)
2014. jún. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mert egy undorító faj
2023. márc. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!