Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik folynak egy egyetemen?

Mik folynak egy egyetemen?

Figyelt kérdés

Hallottam dolgokat amik hát eléggé szívassák a tanulókat , mert ott szinte semmibe veszik őket és nem szórakoznak simán beírják az egyest.

Esetleg személyes tapasztalat?

És ott tényleg rengeteget kell tanulni, óráról órára több száz oldalt?

Mert eddig csak olyanokat hallottam, hogy elvette a kedvem a tovább tanulástól.


2014. jún. 26. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyilván vannak idióta tanárok, akik szeretnek szadizni, de a többség legfeljebb csak szigorú, inkább rendesek.


Szaktól és iskolától függ, hogy mennyit kell tanulni, de hát egyetemről beszélünk, persze hogy jóval nagyobbak lesznek a követelmények mint középsikolában.


Emiatt ne menjen el a kedved. A diplomások könnyebben kapnak munkát és jobb fizetést, és egyébként is, a tudás csak jó lehet :)

2014. jún. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:) Értem és még is körülbelül mennyivel több tudás anyag van egy közép sulihoz képest? Vagy van kerettanterv, hogy például egy félév alatt mit kell leadniuk ? vagy ez például egy-két előadáson melyen mennyiséget adnak le ?

Azt hallottam több száz oldalakat kell igaz ? De akkor ez csak egy tárgy és a többi is száz körüli és egyik napról a másikra ?? What...?:)

2014. jún. 26. 22:42
 3/4 anonim ***** válasza:

A mennyiség tényleg nagyon szakfüggő. Mondjuk úgy, hogy az a mennyiség, amit érettségire kellett megtanulnod, az a felsőoktatásban egy félév.


Egy előadás alatt valóban leadhatnak százoldalnyi anyagot, de itt nincs másnap feleltetés, tehát lesz időd megtanulni...és itt vérzik el az egyetemisták többsége, mert a számonkérésig halogatják a tanulást, aztán jön az éjszakázás, hogy legalább egyszer át tudják olvasni az anyagot :D


5-10 tárgy van félévente, mondjuk hogy mindegyikhez tartozik egy 300 oldalas könyv.

2014. jún. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És ha feladnak 80-100 oldalt kb és másnapra nem kell , de akkor mennyi idő áll a rendelkezésemre hogy megtanuljam ??
2014. jún. 28. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!