Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Depresszió + Canabis = függőség?

Depresszió + Canabis = függőség?

Figyelt kérdés

A fent említett egyenlet mennyire életképes?

Súlyos depresszió gyötör egy ideje, s haverok rávettek egy-két szívásra egy-két alkalommal. Nos, az élmény felemelő volt mint mindig, teljesen megfeledkeztem minden súlyról, ami a vállamat nyomja. Az a gond, hogy egy ilyen nyikhaj kis vacaktól szinte függő lettem. Mindig az a gondtalan állapot jár a fejemben, néha remegek amikor mélyen rágondolok, és úgy érzem, ha nem szívhatok, meghalok. Mennyire lehetséges? Mert mint kezdő biológus teljesen érthetőnek tartom, de kíváncsi lennék a ti véleményetekre is. Szerintetek mennyire lehetséges, hogy függőségre hajazó tüneteim vannak?



2014. jún. 27. 02:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, már függő vagy.
2014. jún. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez ember függő!

A laikusok azt mondják, hogy a cannabis kapudrog, ez nem feltétlen van így.

Megosztom veled a saját tapasztalataimat ezzel kapcsolatosan:

Körülbelül 1,5 - 2 évig voltam, fogyasztója ennek a növénynek, csak haveri társaságban éltem vele. Ez időalatt volt egy kissebb depresszív időszakom, ez közel 2-3 hétig tartott. Ilyenkor a fű hatása alatt, nagyon befordulóssá váltam, ezt többen is megemlítették. Rendkívül felerősítette bennem, az akkori lelkiállapotomat, (éppen ezért nem ajánlatos pl.: a gombát kipróbálnia olyan személynek, aki lelkileg/mentálisan nincs a toppon....) de ez nem befolyásolta azt, hogy függővé váljak, sőt ilyenkor kevésbé kívántam, ugyanis túl mély gondolatokat idézett elő.

2014. jún. 27. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálad viszont könnyen előfordulhat, hisz mint említed ezen "kattog" az agyad, ergó rabjává váltál. Ilyenkor különösen uralkodnod kell magadon. Ugyanis könnyen meglehet hogy ez utat nyithat, egyéb (szintetikus) tudatmódosítók felé.

Szóval csak okosan!

2014. jún. 27. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!