Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van-e jogalapja, az önkormányz...

HTomi01 kérdése:

Van-e jogalapja, az önkormányzati adóirodának a nem az én tulajdonomban lévő autót bármilyen címen lefoglalni és elárverezni? Vagy csak blöfföltek? Az autónál üzembentartó vagyok és más a tulajdonos, akinek a tartozásaimhoz semmi köze nincs.

Figyelt kérdés
Üzemben tartó vagyok egy személyautónál. Két éve nem a bejelentett lakcímemen lakok így a súlyadó papírok nem jutottak el hozzám. Nyilván én is hiányolhattam volna de kiment a fejemből. Egy éven túli adótartozás címen az autót ki akarták vonni a forgalomból. Folyamatosan próbáltam telefonon elérni az illetékes okmányirodát nem sikerült. A gk tulajdonosa banki átutalással megfizette az elmaradt adót, mivel csekket nem küldtek, nekem pedig nincs bankszámlám. A befizetés tényét jeleztem is az okmányiroda felé és lezártnak tekintettem az ügyet. A befizetés után egy hónappal kaptam egy újabb határozatot, hogy a rendszám leadásának elmaradása miatt 20. 000. - eljárási bírságot szabtak ki (be is fizettem). Ma bementem az albérletem (nem vagyok bejelentve) szerinti okmányirodába ahol tájékoztattak, hogy kettő hete kivonták az autót a forgalomból. Felhívtam a lakóhelyem szerinti okmányirodát és önkormányzati adóirodát ahol arról tájékoztattak, hogy más adóhátralékok miatt el fogják árverezni az autót.

2014. jún. 30. 12:56
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!