Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az üzembentartó és a tulajdono...

Az üzembentartó és a tulajdonos között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Nemrég hallottam ezt, illetve a kötelező biztosításos kalkulátorokban is meg kell adni, hogy ugyanaz-e a tulajdonos és az üzembentartó.


Illetve állítólag van olyan, hogy egy autó valakinek a nevén van, tehát ő a tulajdonos, viszont a forgalmiban más neve van, így utóbbi az üzembentartó. :S :O Ez hogy lehet!? Eleve nem a tulajdonos nevének kéne benne lennie a forgalmiban? Na meg ez az egész nekem nem logikus. Nem úgy kéne lennie, hogy aki a tulajdonos, egyben az is az üzembentartó? Hiszen övé az autó, ő felel érte, ő neki kell üzemben tartania...


2014. ápr. 17. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:

A tulajdonos akié az autó, aki kifizette.

Az üzembentartó az aki használja, fizeti rá a benzint, kötelezőt, de nem az övé az autó, nem adhatja el.


Legjobb példa a céges autó. A cég tulajdonában van az autó, de az alkalmazott használja.

2014. ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De akkor ez az üzembentartó dolog nem is minősül hivatalosnak, nem? Fizeti bele a benzint és ő jár vele. De papírja a tulajdonosnak van róla.


Példásul ha egy házaspárnak van kocsija, de ők nemigen használják, így inkább odaadják a gyereküknek, aki viszont rendszeresen jár vele, ő tankolja bele a benzint, stb., akkor a gyerek lesz az üzembentartó?

2014. ápr. 17. 13:06
 3/9 kovpet ***** válasza:

Jobb példa: hiteles kocsi. A tulaj a bank (amíg ki nem fizetted), de te vagy az üzembentartója.


Ez nem csak úgy "lesz" valaki, hanem hivatalosan le kell papírozni.


Ha van egy kocsid, de a feleséged is vezeti, attól ő nem lesz üzembentartó feltétlenül. Akkor érdemes hogy az legyen, ha neki mondjuk olcsóbb lenne a biztosítás.

2014. ápr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Amúgy az a fura, hogy mikor mi édesapám autóját átírattuk a nevemre /Ő tavaly elhunyt sajnos.../, akkor az okmányirodában mondták, hogy először kössem meg a kötelező biztosítást, majd az azt igazoló papírral menjek vissza, és utána átírathatom. Viszont a biztosítónál nem kérdezték meg, hogy most üzembentartó leszek-e vagy tulajdonos, hanem megkötöttük az én nevemre, mert evidens volt, hogy én leszek egy személyben a tulaj és az üzembentartó is.


Viszont ha csak tulaj lettem volna, de üzembentartó nem, akkor nyilván nem az én nevemre került volna a biztosítás, hanem azéra, aki majd az üzembentartó lesz...

2014. ápr. 19. 13:29
 5/9 kovpet ***** válasza:
Ez nem furcsa. Alapból a tulaj az üzembentartó. Ha nem, akkor azt pluszban kell intézni.
2014. ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jaaaaaa. Így már értem akkor. :)
2014. ápr. 19. 16:21
 7/9 A kérdező kommentje:

Viszont úgy általában véve nem értem, mi értelme van ennek, hogy más az üzembentartó, mint a tulaj. Fentebb említve lett a céges és a hiteles kocsi. Azok speciális esetek, az igaz.


De amik egyik körbe se tartoznak: tehát hogy ha van egy autóm, ami se nem céges, se nem a banké, hanem az enyém, akkor mi a francért lenne jó nekem az, ha más az üzembentartó? Ez mindössze azért jutott eszembe, mert olvastam ilyen jellegű kérdéseket az oldalon... Pl. hogy a tulajnak rossz a viszonya a kocsi üzembentartójával, utóbbi fenyegetőzik, hogy összetöri a kocsit, stb-stb. Szóval nem vágom, miért jó ez egyes tulajoknak. Abszolút semmi értelmét nem látom...

2014. ápr. 19. 16:27
 8/9 kovpet ***** válasza:
Így szoktak csalni. El akarják adni, de az átírást meg meg akarják spórolni, ezért üzembentartóit írnak. Persze ez szívás később, de olyan sokáig nem gondolkodnak előre :)
2014. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát igen. Az az igazi, ha a saját kocsiddal kapcsolatban mindent te intézel és nem más. :)
2014. ápr. 19. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!