Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Cserkészek! Nagy dilemmám...

Cserkészek! Nagy dilemmám van.3 éve vagyok cserkész és eddig nagyon nem akartam ÖV lenni és most nagyon elgondolkodtam rajta. (Legközelebb jövő nyáron tudok táborba menni)?

Figyelt kérdés
Legyek ÖV vagy ne? ha már ÖV vagyok mondhatom hogy nem szeretnék örsöt?

2014. jún. 30. 18:34
 1/2 anonim válasza:
52%

Velem is pont ez van!

Én szerintem elvégzem jövőre, ha a csapatom is beleegyezik. Rám jelenleg nem lenne szükség mint ŐV, mert kicsi a csapat és már van két új őrs. Viszont nem akarom 16 évesen, az már túl öregnek számít ott, hát még a 18! Meg legrosszabb esetben visszamondom ha rám akarnak tukmálni egy őrsöt.

Szerintem jobban megéri, mert több lehetőséged lesz, nagyobb rangod, többet adnak a szavadra. ST képzőbe meg csak az mehet aki volt VK-ban.

2014. júl. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jó munkát!


Gondold végig még egyszer:

-elfoglalsz egy helyet, amire semmi szükséged. Olyan, mintha kérnél szendvicset, majd elteszed, mert nem is vagy éhes. Másfelől pedig annak nem jut, aki tényleg éhes.

-a cserkészetben nincsenek rangok. Képesítések vannak, ami azt jelenti, képes vagy valamire. Rangok a katonáknál vannak, és a cserkészek nem azok.

-akkor menj oda, ha van hivatásod, azaz ha akarsz őrsöt vezetni. Teljesen felesleges, ha nem akarod.

-ha majd egyszer el akarsz jutni STVK-ba, akkor előtte le tudod végezni az ŐVVK 18+ képzést is.

-végezetül a VK tartalmaz 4+5+4 képzési szintet, így a STVK-hoz nem kell VK-t végezni. ŐV képesítést kell szerezni.


Ha van még kérdés benned, keress bátran, ki fogod találni a címem!


Jó munkát!


Balu

2014. júl. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!