Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki segitene? Keletiben...

Valaki segitene? Keletiben hogyan tájékozódjak? Merre menjek? Hol vegyek jegyet? ->

Figyelt kérdés

szóval ha én leszállok a vonatról, ami keletibe visz, aztán háromnegyed óra múlva megy tovább a vonatom :), akkor hol kell jegyet vennem? le kell menni aluljáróba? ott megmondják, hogy hányas vágány és, hogy honnan indul? ki lesz irva? :S nem voltam egyedül budapesten, főleghogy kiskorú vagyok és elég nagy hely ez nekem, vonattal sem szoktam utazni és Szlovákiai vagyok, szal messziről megyek :D

lesz ki segitsen,ha leszólitom? :S nem szeretném elkésni a vonatot, persze ha tudni fogok mindent, akkor csak leszek annyira ügyes :D

és ha megvettem a jegyet(nemtudom hol :S), akkor aztán vissza oda, ahol leszálltam?

köszönöm előre is, fontos lenne és kérek mindenkit, hogy összesre válaszoljon :S köszi :)


2010. jan. 5. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
szia! előszöris igen, a jegyet az aluljáróban lehet megvenni, ha a lépcső aljára fordulj balra és ott vannak a pénztárak. ha megvan a jegy fölmész ugyanazon a lépcsőn amin lejöttél és megállsz ha felértél, mivel ott van az érkézést/indulást jelző 2 nagy tábla (nem tudom ezeknek mi a hivatalos nevük :)). a táblán megnézed, hogy a te vonatod melyik vágányról indul, elmész a vágányig és kész :) remélem segíthettem.
2010. jan. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Leszállsz a vonatról, és elindulsz a legnagyobb kijárat felé, ami felett egy nagy óra van, előtte van egy nagy-nagy lépcső, és előtte a 8as vágány. Ott a nagyon-nagy lépcsőn lemész, és balra állnak sorba az emberek a pénztárakhoz. Utána visszajössz a nagylépcsőn, látni fogod a kijelző táblát, ki fogja írni előbb-utóbb, hogy melyik vágányról megy a vonatod. Várj a tábla előtt, vagy üsd el az időt valamivel, bár a keleti környéke nem valami rózsás, mondhatni undorító. Aztán amikor kiírja a tábla, hogy melyik vágány, akkor siess, mert nem lesz helyed :D Ja, és vannak kapuk, csak azokon keresztül lehet kijönni a vágányoktól, olyanok, mint a kerités, és ellenőrök vannak ott, mutasd meg nekik a jegyedet, el ne dobd a vonaton! Amúgy ők is útba igazítanak biztosan! Sok sikert! :)
2010. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm :) rendesek vagytok

őő.azok a kapuk hol is vannak? mit választanak el egymástól? azt a jegyet mutassam meg, amit majd ott venni fogok?

2010. jan. 5. 23:11
 4/5 anonim ***** válasza:
kb a 8. vágánnyal egyvonaban, tehát ha az 1es vágányra vagy a 12esre érkezel, sokáig kell addig gyalogolnod előre, mire a kapuhoz érsz, és mindegyik jegyedet tartsd meg! Amikor áthaladsz a kapun, kérik, mindegy, hogy be vagy ki mész.
2010. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
jaj értem...szóval akk.leszállok akárhonnan és rögtön keressem meg az aluljárót, ha kapun mennék, akkor fel a jegyet és vissza, megint jegy és kész :'D
2010. jan. 5. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!