Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet csináltatni új személyi...

Lehet csináltatni új személyi igazolványt akkor is, ha a régi nem járt le?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan problémám lenne, hogy a régi személyi igazolványomon nem tetszik a fénykép és azért szeretnék egy másikat csináltatni. Már 5éve megvan a személyim és azóta már rengeteget változtam és alig akarják elhinni, hogy az én vagyok, és tényleg ennyit változtam -e idő alatt.


Szóval lehetne csináltatni egy újat?



2014. júl. 7. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha megrongálódott akkor biztos lehet.
2014. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, semmi baja nincsen, egyszerűen csak a kép miatt szeretnék másikat csináltatni.
2014. júl. 7. 17:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor leírom konkrétabban, törd ketté :D Ebben az esetben biztos hogy tudsz újat igényelni és ugyanannyiba fog kerülni.
2014. júl. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos. Ha van érvényes jogosítványa, vagy útlevele, akkor nem adnak ki személyit soron kívül. Lejárat előtt 60 nappal lehet legkorábban kérni cserét, illetve névváltozás esetén.

Azért meg lehet kísérelni, arra hivatkozva, amit leírtál. A jogszabályban ilyesmi nem szerepel ugyan.

2014. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
:D Oké, de előtte bemegyek érdeklődni, ha nem akkor az lesz amit te mondasz. Igazából nekem is eszembe jutott ez az ötlet, de nem hittem volna, hogy itt is ezt a választ fogom kapni. ^^
2014. júl. 7. 17:31
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az elveszett, megrongálódott személyazonosító igazolványt pótoltatni azonban csak akkor kötelező, ha a polgárnak nincs érvényes útlevele, vagy érvényes, 2001. január 1-je után kiadott gépjárművezetői engedélye."

[link]


Lehetséges, csak nem kötelező.

2014. júl. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a válaszokat.
2014. júl. 7. 17:42
 8/8 anonim ***** válasza:

ha egy kép, amit csak jegy-ellenőrök látnak megér neked 1500 forintot, akkor lehet

de figyelmeztetlek, a fénykép mindenképpen fekete-fehér lesz, tehát szar lesz így is, úgy is:D

2014. júl. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!