Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ellenállni a...

Hogyan tudnék ellenállni a vágynak, hogy legyen valakim?

Figyelt kérdés
Mindig arra törekszem,hogy Jehovának tetsző módon cselekedjek. (16 éves vagyok.)De néha ez nagyon nehéz tud lenni. Kérlek segítsetek!!!

2014. júl. 11. 21:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Szerezz egy barátot!

2014. júl. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Miért kén ellenállnod neki? Teljesen normális, hogy 16 évesen az embernek barátja/barátnője van...
2014. júl. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A barátszerzést úgy értem hogy ne olyat akivel együtt jársz hanem barátot. Egy jó barátot!

2014. júl. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hármas: a kèrdező párt akar, nem egy "jó barátot".
2014. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
33%
Hagyd ott ezt a hülye szektát, és élj normális életet. Istennek egyáltalán nem érdeke, hogy elvegye a boldogságot tőled, a szektád tanítása és tiltásai baromságok, nyisd ki a szemed és láss!
2014. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Négyes!


A kérdező azt szeretné tudni hogyan tudna ellenállni a vágynak.

Tudom jól hogy ő arra gondolt. De én azt mondom hogy inkább barátkozzon és ne párt keressen magának.

Viszont hogy mit fog tenni az rajta múlik. Az viszont pluszba bonyolítja a helyzetet hogy a tanúkkal kapcsolatban van. Mert könnyen megeshet hogy nem kap igazi segítséget. Valószínűleg ezért is tette fel itt a kérdését. Nincs akihez bizalommal fordulhatna. Mondjuk a gyülekezet pásztora. A kérdező nem bízik benne vagy bennük. A szüleivel valószínűleg ugyan ez a helyzet. Ha esetleg még is beszélne velük a kialakult helyzetről akkor az is megtörténhet hogy balhé lesz a dologból és nem megoldás keresés a problémára.

2014. júl. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. Igen,az a helyzet,hogy nem merem a köreinkben felhozni ezt a témát.
2014. júl. 14. 14:18
 8/13 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen elmentem discoba..és be is rúgtam néha...és ezt nevezik tini,lázadó,nem törődöm kornak, ahol hülyeségeket csinalsz (normalis keretek közt) és később jókat nevetsz rajta...ha ez kimarad az életedből, mert vmi állat asztmondja, hogy ne tedd mert ellenkezik jehova akaratával xDDDD...akkor azt hidd el nekem hogy megfogod banni...
2014. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


A vágy az megmarad az emberben amíg csak él. Ez egy fix dolog. Így lettünk megteremtve.

De arra is képesek vagyunk hogy kordában tartsuk. Ez természetesen nem könnyű és tanulni kell. Meg persze küzdeni.

Javaslom hogy kerüld azokat a helyzeteket amiben felerősödhet a vágyad. Ha "veszélyes" lesz a helyzet akkor tereld el a gondolataidat. Imádkozz és olvasd a Bibliát mondjuk. Vagy tudatosan kezdj valami másra gondolni. Próbálj ki több módszert is hogy neked melyik válik be a legjobban. Keresztrejtvény fejtés vagy olvasás vagy sport ,házimunka ,tanulás ,zenehallgatás stb. Valamelyik csak működik.


De próbálj meg keresni magadnak egy barátot. Tudom jól hogy ez a tanúk között nem lesz könnyű. Mert sajna nem biztos hogyha találsz is egy jelöltet akkor bízhatsz is benne. Amiben tudok segítek neked. Ha további kérdésed lenne akkor írj!

2014. júl. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vidripiri...Kinek gondolod te magad? Miért adsz egy fiatalnak ilyen tanácsot?...

Te jo ég..állj ellen a vágynak (imadkozz, olvass inkabb bibliát)...xDDDD

Tudod mit..állj ellen neki te..mert valószínűleg, nincs és nem is lesz aki te rád vágyna. És hagyd békén a fiatalokat a hy*eségeiddel.

Ez a lány fiatal tini te agyoniskolazott..nem egy 50 éves házasságban élő öregasszony.

2014. júl. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!