Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Molekuláris bionikára járok....

Molekuláris bionikára járok. Ha befejeztem tanulmányaimat, merre induljak? Mit tegyek annak érdekében, hogy egy nagyon jó munkahelyem legyen?

Figyelt kérdés

2014. júl. 13. 14:41
 1/2 anonim válasza:

Hányadéves vagy? Gondolom még nem TDK-ztál, önlab, szakdoga stb... Szerintem ezen a vonalon kellene elindulni. MsC-t mindenképp be akarom fejezni és majd utána. Addig kapcsolatépítés, suli mellett munka, TDK, stb.


Egyébként minden szakra jellemző, sokan azt hiszik, egyből lesz melójuk diploma után. Ez sajnos nem igaz. Csak a legjobbakat "választják ki". El kell fogadni, hogy először asszisztens leszel, kávét főzöl, mosogatsz a laborban, ingyen gyakornokoskodsz stb. Aztán szépen ahogy ismered meg az embereket, lehetőségeket, beletanulsz a cégnél a munkákba, akkor már nem lesz gond. Alázat a lényeg, teljesen kizártnak tartom, hogy jó munkahelyed lesz az első pár évben. Jelenleg kicsit nehezebb dolgunk van, mint a mérnök infósoknak, mert ott nagy szakemberhiány van, a mi területünk pedig még robbanás előtt áll. Szerintem 5-10- éven belül óriási áttörések lesznek, és hatalmas piaca ennek a területnek.


Addig is olvasgass a témában cikkeket, főleg angolul, mert sokat segít, hogy milyen új eredmények vannak (Nature, Science, Cancer Research stb...)

2014. júl. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ja és mindig kell egy B terv. Akár teljesen más területen. Nekem szerencsére kettő is van, igaz én nem most kezdtem már. Soha nem szabad egy dologra feltenni az életünket :P

Bár azért bionika, biomérnökség, stb ezek pont olyan területek, hogy rengeteg sokmindent lehet majd csinálni vele, ha egyelőre nem is itthon, de külföldön biztosan.


Plusz én emellett vezetek egy jegyzetfüzetet, amelybe felírom a saját ötleteimet. Soha nem lehet tudni miköré lehet majd saját startupot építeni. Azért az igazi ez lenne, szabadalmak köré épített spinoff cég.

2014. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!