Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 27 éves lány vagyok és el...

27 éves lány vagyok és el szeretnék költözni szeptembertől otthonról. Van is egy kis lakásunk, ahová mehetnék, de ott már 8 éve lakik egy bérlő. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 27 éves lány vagyok és el szeretnék költözni szeptembertől otthonról.Van is egy kis lakásunk,ahová mehetnék,de ott már 8 éve lakik egy bérlő...Nekem már évek óta igéri anyukám hogy átmehetek oda,viszont a jelenlegi bérlő nemrég vesztette el az állását és még nem talált újat...és neki azt igérte anyám hogy maradhat még 1 évig,amig állást is talál meg vesz egy saját lakást magának hitelből.

Nekem ez igy jó is lett volna,ha találtam volna arra az 1 évre albérletet.De NEM találok olyan albérletet,amit ki tudnánk fizetni úgy,hogy én most kezdem az egyetemet és anyám egyedül nevel minket szintén diák öcsémmel...Még ha fel is veszem a diákhitelt,akkor is havi 32 ezer min.az albérlet. Ha a saját lakásomba mennék,az pont a fele...Viszont a bérlő teljesen kiakadt mikor megtudta h neki hamarabb el kéne onnan mennie,sirt is,és nekem nincs szivem kirakni...viszont velem meg nem szivesen élne együtt,elég magányos farkasnak vallja magát...tehát a kérdésem: legyek jó fej a bérlőnél és erőmön felül költözzek el egy drágább albérletbe,vagy legyek önző és menjek oda lakni a bérlő mellé és viseljem el hogy én ott nemkivánatos személy vagyok,pedig mienk a lakás? Fogalmam sincs mit tegyek...:(

Nagyon köszönöm annak aki ezt végigolvasta és próbál segiteni! :)


2008. aug. 3. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én véleményem az a leírtak alapján, hogy a bérlő egyszerűen kihasználja a jószándékotokat. Sajnos manapság az embernek muszáj önzőnek lennie, most légy te is az, mert épp itt az ideje, hogy külön költözz, és nehogy már egy vadidegen miatt szívjál, védd az érdekeidet, mert különben mindenki csak kihasznál, és eltapos! Persze magányos farkasnak vallja magát, mert egyértelműen nem akarja, hogy odaköltözz. Wááááá. KI VELE! (Régebben én is olyasmi beállítottságú voltam mint te, de sajnos túl sokszor szívtam meg azt, hogy jószándékú voltam)
2008. aug. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Erőn felül semmiképp se költözz albérletbe, ha egyszer saját lakásod van!

Az albérlőnek rendesen összejött minden, de ha eddig fizetni tudta ezt az albérletet, más hasonlót is ki tudna fizetni, ha már ennyire nem akar veled egy lakásban élni... Még hogy "magányos farkas"! Inkább önző alak! Szerintem rakjátok ki: a te lakásod, jogod van használni akkor, amikor te szeretnéd!

2008. aug. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ő a nemkivánatos, mivel nem az övé a lakás, és már rég el kellett volna mennie. Ha vagytok olyan jó indulatúak, hogy megengedtétek, hogy munkanélküliként maradjon egy ideig, akkor nem nagyon kéne hagyni, hogy ő ugráljon... Nyugodtan költözz be hozzá, elvileg az a te lakásod is, nehogymár te fizess többet!
2008. aug. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszaitokat,sokat segitettetek! Akkor beköltözöm...:D
2008. aug. 5. 22:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet én értem félre, de :


Azt mondod 32.000 neked egy albérlet, viszont a saját lakásba csak 16 lenne.


Nade az albérlő NEM FIZET nektek egy vasat se? Mert az a pénz is a ti családi kasszátokba megy, amit a bérlő fizet nektek, és ugye ha te beköltözöl ő meg ki akkor az a pénz kiesik....

2009. aug. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igazad van,kiesik,de elég keveset kértek szüleim tőle,úgyhogy annyira nem gáz.De ez egy éve volt,azóta már rég albiban lakom,szeretem,a saját lakásból meg most költözött kia bérlőnk.Épp felújitom és ki fogom adni.Persze többért mint amit eddig kértünk érte.
2009. aug. 24. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!