Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elektromos gitáron felsőnyereg...

Elektromos gitáron felsőnyereg és tremoló csere. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
a gityómban a felsőnyereg műanyag kiakarom cserélni egy fémre. de úgy nézem hogy ez bevan oda ragasztva:S hogy lehet ezt megoldani ? és a tremólót is leakarom cserélni . nekem a 6 csavaros van most benne de ha veszek egy oylan kétcsavaros vintage-t? azis jó bele?

2014. júl. 16. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:

A nyereg ragasztva van.

Fogsz egy éles pengét és óvatosan körbevágod végig ott, ahol a fával érintkezik, alul, felül, oldalt. Ez azért kell, hogy ha a lakkozásból kapott, ne repessze meg a lakkot, mikor leszeded.

Aztán fogsz egy fadarabot és azt használva köztes darabként egy kalapáccsal nem túl erősen megütögeted a nyerget mindkét oldalról meg felülről, hogy kicsit a ragasztást meglazítsa. Utána a nyak felől 45 fokos szögben tartva a fadarabot egy kicsit erősebben megütöd, ha normálisan van megcsinálva, ettől le kell jönnie.

Az új nyeregnél ügyelj arra, hogy a szélessége ugyanannyi legyen, mint ezé és a húrbevágások magassága is.

Mivel valószínűleg űgyse annyi lesz, elképzelhető, hogy csiszolni kell.

Ha csiszolod, mindig egyszerre csak keveset csiszolj rajta és nézd meg, hogy jó-e. Ha túlcsiszoltad, már késő.


A tremolónál elvileg a 2 csavaros és 6 csavaros standard tremolók cserélhetők, de elképzelhető, hogy a csavarnak kell egy másik lyuk.

2014. júl. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Inkább ne nyúlj hozzá, jó?

Tremolócsere nagyon nem triviális.

Felsőnyereg csere nem bonyolult, de...

2014. júl. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha mindkettő teljesen alap tremoló, akkor olyan nagy rizikója nincs a cserének. Persze ha a méretek eltérnek jelentősen, akkor már igen.
2014. júl. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok idevalósi, de ragasztott kötést (faragasztót is, műgyanta alapút is) melegítéssel könnyebb oldani. Nyilván ésszel kell csinálni azt is, de legalább nem kerül elő a kalapács.
2014. júl. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ágyúval verébre.

A nyereg általában csak két csepp ragasztóval van rögzítve, mert csak annyira kell tartson, hogy ne essen le, ha a húrok nem szorítják oda.

Egyáltalán nem kell erősen ütni, csak kocogtatni, ahogy írtam is.


A melegítésnek akkor van értelme, ha nagyobb felületű, erős ragasztást kell oldani, ebben az esetben szükségtelen.

2014. júl. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt még annyit se vacakol vele, amennyit én írtam, egy ütéssel szedi le...


https://www.youtube.com/watch?v=S6lGTSGaSOo

2014. júl. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2014. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!