Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen nyelvet ajánlotok az...

Milyen nyelvet ajánlotok az angol mellé?

Figyelt kérdés
4 osztályos gimnáziumba fogok járni és egy második nyelvet kell választani de nem tudom melyik lenne a legjobb. Lehetőségek: olasz, francia, német, spanyol. Kérlek adjatok tanácsot.

2014. júl. 19. 22:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

franciát semmiképp szerintem, unokatesóm ezt választotta mikor gimibe ment és semmire sem jutott vele, olyan nehéz volt.

nekem a német a mindenem :) felső nyelvvizsgám és emelt érettségim van belőle. ha az angol megy neked, akkor ezek közül a nyelvek közül a német az, ami a legjobban hasonlít rá és a legegyszerűbb párhuzamosan tanulni őket.



a legfőbb kérdés az, hogy tudod-e mivel szeretnél majd foglalkozni a későbbiekben kb? külföldön szeretnél-e élni/ most merre laksz..stb.?


például én Ausztria mellett lakom és nálunk szinte az állások 80%-ához elvárják a némettudást. Akár fodrász, recepciós vagy bolti eladó akarsz lenni.


ha angolból leteszem a középfokot, elkezdem az olaszt is. :)

de neked a németet ajánlom. részben elfogultságból, részben pedig a nyeli hasonlóságok miatt.

majd írd meg, hogy mit választottál. sok sikert :)

18L

2014. júl. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha itt képzeled el a jövődet, akkor mindenképpen a német

Magyarországon hatalmas a német gazdasági befolyás, nagyon sok cégnél jelent előnyt a német nyelvtudás, sőt soknál feltétel is az angol mellett

2014. júl. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ! Végül a franciát választottam mert az tetszett a legjobban :) és azért kértem tőletek is segítséget mert emelt óraszámban fogom tanulni az angolt.
2014. aug. 5. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!