Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen nyelvet ajánlotok az...

Milyen nyelvet ajánlotok az angol mellé?

Figyelt kérdés
4 osztályos gimnáziumba fogok járni és egy második nyelvet kell választani de nem tudom melyik lenne a legjobb. Lehetőségek: olasz, francia, német, spanyol. Kérlek adjatok tanácsot.

2014. júl. 19. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Olasznak szerintem sok ertelme nincs, spanyolnak sem, hacsak nem Del-Amerikaban kepzeled el a jovodet. Marad a nemet es a francia. Nemet szerintem tobbet er, de a francia szebb, szoval en azt valasztanam.
2014. júl. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Minden féleképpen a németet válaszd! Azzal mész a legtöbbre.
2014. júl. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

Egyikkel sem mész semmi többre a másiknál. Azt válaszd amelyik tetszik.

Üdv: egy másik leendő kilencedikes ;)

2014. júl. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Az utolsó válaszadóval értek egyet. Azt tanuld, amelyiket szeretnéd. Minden nyelv ismerete hasznos.
2014. júl. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Én a helyedben az olasz/francia/spanyol között választanák ,mert így az angol mellett nem egy nagyon hasonló nyelvet fogsz tanulni, mint a német. De válaszd azt amelyik tetszik. Én is 9-be megyek és én a spanyolt választottam :)
2014. júl. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Szerintem is azt tanuld, ami tetszik. Én a spanyolt választottam egy éve, és nem bántam meg- valószínűleg azért mert szeretem. Többen mondták, hogy a német hasznosabb lenne, de azt mindenképp hárítottam-utólag nagyon örültem neki. Németet tanuló osztálytársaim egy része azért tanulja mert szereti, egy rész azért mert azt találta a leghasznosabbnak.
2014. júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Én németet tanultam elég hosszú ideig...a kiejtéssel szerintem semmi gondod nem lesz, a szabályok alól azonban szinte mindig vannak kivételek, viszont ha ezeket is megtanulod, szintén nem lesz problémád...amit kiemelnék ezzel kapcsolatban, hogy a németben a főneveket a névelőjükkel és a többes számukkal kell megtanulni...viszont erre is vannak szabályok...amit fontos figyelembe venned: melyik nyelvet beszélik többen, melyiknek veszed nagyobb hasznát. Ezek közül szerintem a német vagy a francia a leghasznosabb. A franciában a kiejtés....hát nem nagyon tetszett nekem...viszont biztos meg lehet tanulni azt is...de ha nézzel állásajánlatokat majd, akkor sok helyen találkozol olyannal,.ahol angol kell, sok helyen az angol mellett németet kérnek...a többi nyelvvel még nem találkoztam konkrétan, max. "másik nyelv ismerete előny"...én a németet javaslom, viszont ezt sokan utálják...ennek ellenére mégis ezt tanácsolom...ha tanulod, akkor nem lesz gond...viszont amit a többiek írnak, hogy tanuld azt amit szeretnél...hát..tapasztalat nélkül nehéz dönteni, mivel egyik nyelvet sem ismered, és megkérdezhetsz másokat is, hogy ezekről mi a véleményük, de ezek szubjektívek..szóval csak rajtad áll
2014. júl. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7: persze, mert a német kiejtés egyszerű? Én tanultam németet és megsúgom neked a valódi németek beszéde attól gyökeresen eltér.
2014. júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
#8. Nem tudom, hogy hány évig tanultál németet, illetve mennyire vagy tisztában az adott nyelvvel, de a válaszodból kiindulva úgy tűnik, hogy nem nagyon. Németországban sok nyelvjárás van, és gyakori, hogy a különböző nyelvjárást beszélők sem értik meg egymást, ezért teljesen egyértelmű, hogy az a kiejtés, amit órán hallasz (főleg ha a tanárod sem ér semmit sem) nem feltétlenül úgy lesz majd az adott országban.
2014. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én azt ajánlom ,hogy mind a négy nyelvnek nézz utána egy kicsit ,és ami megtetszik azt válaszd.
2014. júl. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!