Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megkülönböztetni...

Hogyan lehet megkülönböztetni a vad kendert és a canabist külsőre?

Figyelt kérdés
Gondolok én itt arra, hogy hány levele van, esetleg bármi másra.

2014. júl. 22. 23:02
 1/3 cli_hlt ***** válasza:

A "vadkender" az Cannabis sativa, csak... vad. Ez azt jelenti, hogy nem lett célzottan egy bizonyos célra nemesítve, ezért nem is különösen értékes. Sem drognak (alacsony hatóanyag tartalma miatt), sem rostnak (alacsony termet, alacsony hozam).


A kenderből sok fajta létezik, arról eltérnek a vélemények, hogy egy, vagy több faj alá kell őket besorolni (igen, ez nem mindig egyértelmű), a legutóbbi információim szerint a rost-, drog-, mag-, és vadkenderfajták is egy faj alá tartoznak, ez pedig a Cannabis sativa ( [link] )


A drogkender esetében ráadásul legtöbbször speciális (ún. "sinsemilla", azaz "mag nélküli") termesztési technikát alkalmaznak, melynek lényege, hogy a hímivarú növények eltávolításával megakadályozzák a beporzást, s ezzel fokozott gyantaképzésre serkentik a nőivarú virágokat.


Drogkenderből is nagyon sok fajta létezik, mivel nagyon változatos körülmények között folyik a termesztése.


Léteznek egyészen kis mennyiségben, csak saját célra termesztők, akiknek elég néhány apróbb növény, és nagyon fontos, hogy az egész operáció kis helyen is végrehajtható legyen úgy, hogy mások nem veszik észre. Az ilyen fajták (pl. Lowryder) alacsony növésű, többnyire automatikusan virágzó (különleges megvilágítási igényeket nélkülöző), gyorsan termést hozó fajták, gyakran fél méter alattiak. Ezek tényleg nagyon hasonlóak lehetnek az útszéli vadkenderhez.


Ellenben az egészségügyi célra nagy mennyiségben termesztett fajtáknál a hozam és a megfelelő hatóanyagtartalom és főleg a fő hatóanyagok (THC, CBD, stb...) a lényeg, ezek tipikusan nagyobb növésű, gyakran speciális megvilágítást igénylő fajták, amelyek cserébe magas hozamot és hatóanyagtartalmat biztosítanak.


A rostkenderek nagyon nagy növésűek, akár 3 méteres magasságot is elérik. Ennek megfelelően többnyire szép nagy leveleket hoznak, a száruk is vastag és erős, ezek alig hasonlítanak az útszéli fajtához.


A magkenderek esetében fontos a maghozam, illetve a magok olaj- és tápanyagtartalma, valamint az, hogy mennyire egyszerre érnek meg (hiszen ezeket géppel, egyszerre kell leszüretelni).

2014. júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

csak azért kérdeztem, mert sétálgattam kint a falu határban és találtam 5 száll növényt egy kupacban a nádas mellett és sehol a közelében nem volt másik és kb 2-2,5 méter magasak voltak.

Gondoltam, lehet, hogy nem vadkender volt...

2014. júl. 23. 19:54
 3/3 cli_hlt ***** válasza:
Előfordul. Valószínűleg vad, vagy véletlenül odakerült rostkender. Talán egy Tokaj környéki országút mellett láttam egyszer kilométereken keresztül az árokparton valóságos sövényt vadkenderből.
2014. júl. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!