Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell használni a liftet?

Hogyan kell használni a liftet?

Figyelt kérdés
Pl. ha a földszinten vagyok milyen gombot kell megnyomnom, hogy a lift lejöjjön a földszintre (lefelé jel?), és honnan tudom, hogy épp hol van a lift, alsóbb vagy felsőbb szinten, mint én? Ha beszállok csak azt a számot kell nyomnom, amelyik szintre szeretnék eljutni? És ha másik személy is beszáll a liftbe és ő egy másik szintre szeretne jutni? Lehet buta kérdések, de nem mindenki városon nőtt fel.

2014. júl. 22. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy gomb van, akkor azt nyomod meg. Általában rá van írva, hogy "hívó". Ha két gomb van, akkor értelemszerűen azt nyomod meg, amelyik irányba szeretnél utazni. Ha a földszintről felfelé, akkor a felfelé gombot, ha egy emeletről lefelé, akkor a lefelé gombot. Tehát az útirányodat adod meg, a lift vezérlőegysége így "kalkulálja" ki az érintett emeleteket. Tehát az a gomb nem arra való, hogy merre kell mozgatni a fülkét, hanem azt, hogy az adott szintről te melyik irányba szeretnél menni. Ehhez nem kell kijelző sem, hiszen ezt csak tudod. Amikor beszállsz a liftbe, akkor megnyomod a megfelelő emelet gombját. Ha más is beszáll veled, akkor vagy ő vagy te - a hétköznapi udvariasságnak megfelelően - megkérdezitek egymástól, hogy hányadik emelet lesz. Ha megkapod vagy megadod a választ, akkor vagy te, vagy ő megnyomja a másik emelet gombját is.
2014. júl. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én kétféle lifttel utaztam eddig. Az egyiken, csak egy gomb volt, ha a liftet szerettem volna hívni, azt kellett nyomni. Ebben az esetben mindegy, hogy feljebb v. lejjebb tartózkodott-e a fülke.

A másikon - két gombos - híváskor azt a gombot kell nyomni, amerre szeretnél menni. Ha lefelé mennél, akkor a lefelé nyilat, ha fölfelé, akkor értelem szerűen a fölfele nyilat.


A fülkébe szállva szintén kétfélében utaztam. Az egyikben csak egy emeletet lehetett kijelölni. Tehát, ha több utas szállt be, csak az egyikük emeletét jelöltük. Ha ő kiszállt, jöhetett a következő.

A másik fajta lift olyan, hogy beszálláskor mindenki beütheti, hányadikra szeretne menni (világít az összes megjelölt emelet), és a lift mindegyik jelölt emeleten meg fog állni.


Bocs, ha nem teljesen érthetően írtam...

2014. júl. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! :)
2014. júl. 22. 23:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Sőt vannak már modernebb vezérlések pl. plázákban meg a Schönhertz koliban láttam ilyet. Több lift együtt és még a folyosón az emelet számát kell beírni érintőképernyős terminálon, ahová menni akarsz, aztán majd valamelyik lift jön érted.


Régebben, de még sok régi házban ma is üzemelnek a kulcsos liftek ,amit nem lehet hívni csak küldeni, de ezt csak a hozzávaló kulccsal lehet használni, és mindig vissza kell küldeni a földszintre, hogy más is feljöhessen vele. Sőt talán ég kézi működtetésű liftek is vannak, ahol mindig van egy kezelő a fülkében, aki bentről irányítja gombnyomással a fülkét a hívójelzésekre, de olyan nincs már sztem forgalomban sehol mint régen, ahol a liftkezelő egy 3 állású karral irányította a fülkét, és az ügyességén múlt csak, hogy sikerült-e szintben megállítani (lásd. a Titanic filmet)

2014. szept. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!